Sony Vaio - brak dźwięku po użyciu ComboFixa


(Algeroth) #1

Witam,

Mam problem z dźwiękiem na Sony Vaio, straciłem dźwięk po ComboFixie. Nie mogę wejść w Dźwięk w panelu sterowania, jest zablokowany. Próbowałem usuwać sterowniki na sto sposobów i instalować je na nowo. Nie wyświetla sie ikonka dźwięku na pasku.

log z ComboFixa http://wklej.to/pclTk


(Dimatheus) #2

Hej,

ComboFix’a nie używa się bez wyraźnej potrzeby, bo może poczynić niezłe spustoszenie w systemie. Na początek naciśnij klawisz z logo Windows oraz klawisz R. D okna Uruchamiania wklej poniższe. Spowoduje to odinstalowanie ComboFix’a i być może odblokuje ustawienia dźwiękowe.

"c:\users\Mateusz\Downloads\ComboFix.exe" /uninstall

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Algeroth) #3

To jest log z drugiego rozruchu combofixa, akurat combofix zrobił to co chciałem, bo komputer był nieźle zawirusowany. Tylko, że usuwając pliki zawirusowane, usunął też te odpowiedzialne za dźwięk, tylko reinstalacja sterowników do karty dźwiękowej nic teraz nie daje.


(Bogdan_G) #4

To znaczy, że w menadżerze urządzeń masz żółte wykrzykniki? Zaznacz taki i z prawokliku wybierz właściwości. W szczegółach sterownika znajdziesz na końcu wpisów - jego nazwę. Zapisz sobie. Potem pobierz taki malutki programik http://translate.googleusercontent.com/ … XiHUmccBmg serviwin z tej stronki. Na samym dole masz spolszczenie i ciut wyżej programik. Pobierz na pulpit i rozpakuj zipy. Zawartość folderu spolszczenie wkleisz do folderu programiku. Usuwasz zipy i folder spolszczenia. Programu jest tylko ok 76 KB. Uruchomisz. Znajdziesz sterownik o takiej nazwie, jaki jest z żółtym znaczkiem. Klikniesz w menu akcje i zmień trym rozruchu na automatyczny. Potem w akcje klikniesz zmień status i wybierzesz uruchom. Potwierdzasz.

Ostatnio musiałem dwa razy klikać, zanim załapało, bo miałem żółty znaczek przy dmusic.sys. Gdyby nie było na liście Twoich sterowników, to czeka Cię nie lada instalowanie z płyty ze sterownikami, jaką masz dołączoną do windowsa. Mam nadzieję, że rozwiążesz swój problem.

Dodane 19.07.2013 (Pt) 11:01

Co do problemu z zablokowaniem dostepu do niektorego menu, to bardzo dobrym pomysłem jest użycie programu roguekiller. http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller … 39028.html Samo użycie tego programu z opcji skanowania, potem usuwania i naprawy skrótów przywraca domyślne menu, domyślne ścieżki dostępu, domyślne skróty. Pobierasz na pulpit i uruchamiasz. Na XP normalnie, a na win7 jako administrator. Rogue na pulpicie zostawi Ci logi z każdej czynności. Przy okazji dowiesz się, czy usunął jakieś szkodniki. Po użyciu koniecznie koniecznie zrób restart. Powinieneś wtedy wchodzić do menu. Pokaż loga z usuwania tym programem.


(Algeroth) #5

Dostęp do Dźwięki nadal zablokowany, natomiast udało mi się uzyskać informację, że " brak zainstalowanego urządzenia audio". Problem w tym, że sterowniki ze strony producenta jak i przez windows update instalowałem po stokroć, za każdym razem usuwając poprzednie, ccleaner i na nowo.

http://oi43.tinypic.com/sqgodi.jpg


(Bogdan_G) #6

Wejdź w panel sterowania i w dźwięki i urządzenia audio. W zakładce audio, jako domyślne mają być realtek hd audio output, w nagrywaniu dźwiękow też realtek hd audio input. Gdy masz ustawione na sony vaio, to coś z tym zrób. Niżej masz syntezator sw microsoft gs wave, a po kliknięciu w informacje, jest cyfrowe urządzenie audio na realtek hd audio output? Pokazujesz realteka, a w ustawieniach nie wiadomo co tam może być…


(Algeroth) #7

Rzecz w tym, że zakładka Dźwięki jest zablokowana, jedyne co się wyświetla, to to że nie nie ma sprzętu audio.


(Bogdan_G) #8

A włączoną masz usługę windows audio?


(Algeroth) #9

Nie wykrywa w ogóle urządzenia audio, a sam windows audio jest niewidoczny, brak do niego dostępu.


(Bogdan_G) #10

Patrzyłeś narzędzia administracyjne, usługi, usługa windows audio uruchomiona na automatyczne?


(Atis) #11

http://support.microsoft.com/mats/no_sound/pl