Sony VAIO brak podstawowego urządzenia systemowego

(Agnieszkakresy) #1

Witam, jestem właścicielem (niezbyt fortunnym) sony vaio VPCF11S1E. Musiałam przeinstalować system (Windows 7). Po reinstalu w menadżerze urządzeń pozostała mi informacja o tym, że podstawowe urządzenie systemowe nie zostało zainstalowane. Całą resztę sterowników zainstalowałam bez problemu. Tylko tego jednego nie jestem w stanie zdobyć. Jest to coś zlokalizowane w: Magistrala PCI 3, urządzenie 0, funkcja 1. Identyfikatory sprzętu są następujące: PCI\VEN_1180&DEV_E230&SUBSYS_9067104D&REV_00

PCI\VEN_1180&DEV_E230&SUBSYS_9067104D

PCI\VEN_1180&DEV_E230&CC_088000

PCI\VEN_1180&DEV_E230&CC_0880

A zgodne identyfikatory są takie:

PCI\VEN_1180&DEV_E230&REV_00

PCI\VEN_1180&DEV_E230

PCI\VEN_1180&CC_088000

PCI\VEN_1180&CC_0880

PCI\VEN_1180

PCI\CC_088000

PCI\CC_0880

Próbowałam dostać się do nich na stronie microsoftu, ale odesłali mnie do producenta. Tam z kolei nie ma czegoś takiego, a przynajmniej ja nie umiem tego znaleźć. Wiem, że gdzieś są, ponieważ nie jest to mój pierwszy problem tego typu. Już raz szukałam pomocy w serwisie komputerowym. Wówczas zrobiono mi porządek z tym urządzeniem. Niestety teraz przebywam poza granicami kraju i nie mam jak się zwrócić o pomoc. Pozostajecie mi Wy, forumowicze. Proszę o pomoc w odnalezieniu tych sterowników.

Z góry dziękuję :slight_smile:

(system) #2

Polecam użycie aplikacji Vaio Update. Powinna samoczynnie zainstalować co trzeba: http://www.sony.co.uk/support/en/product/VPCF11S1E_B/downloads/EP0000221850_5126

Przed tym sprawdź jednak w Menu Start > Wszystkie programy, czy przypadkiem nie masz już zainstalowanej tej aplikacji w jakiejś wcześniejszej wersji. Jeśli tak, to możesz z niej skorzystać lub... odinstalować (Panel sterowania > Programy i funkcje) i zainstalować wersję, którą wyżej wskazałem.

(Agatonster) #3

agnieszkakresy ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Agnieszkakresy) #4

Dzięki wielki za link do Vaio Update. Trochę pomógł, kilka sterowników uaktualniłam. Ciągle jednak nie mam tego urządzenia. Nawet nie wiem co to może być. Nie mam pojęcia w jaki sposób dowiedzieć się co to za urządzenie. Próbowałam programami do wykrywania nieznanych urządzeń, ale również bez skutku. W jaki sposób mogę się dowiedzieć o jakie urządzenie systemowe chodzi Menadżerowi urządzeń?

(system) #5

Chodzi o takie urządzenie: _ Ricoh PCIe Memory Stick Host Controller _. Niestety, nie wiem dokładnie co to jest, ale wygląda na coś podobnego do kontrolera czytnika kart. Powinna być taka pozycja na firmowej stronie ze sterownikami.