Sony VAIO brak podstawowego urządzenia systemowego

Witam, jestem właścicielem (niezbyt fortunnym) sony vaio VPCF11S1E. Musiałam przeinstalować system (Windows 7). Po reinstalu w menadżerze urządzeń pozostała mi informacja o tym, że podstawowe urządzenie systemowe nie zostało zainstalowane. Całą resztę sterowników zainstalowałam bez problemu. Tylko tego jednego nie jestem w stanie zdobyć. Jest to coś zlokalizowane w: Magistrala PCI 3, urządzenie 0, funkcja 1. Identyfikatory sprzętu są następujące: PCI\VEN_1180&DEV_E230&SUBSYS_9067104D&REV_00

PCI\VEN_1180&DEV_E230&SUBSYS_9067104D

PCI\VEN_1180&DEV_E230&CC_088000

PCI\VEN_1180&DEV_E230&CC_0880

A zgodne identyfikatory są takie:

PCI\VEN_1180&DEV_E230&REV_00

PCI\VEN_1180&DEV_E230

PCI\VEN_1180&CC_088000

PCI\VEN_1180&CC_0880

PCI\VEN_1180

PCI\CC_088000

PCI\CC_0880

Próbowałam dostać się do nich na stronie microsoftu, ale odesłali mnie do producenta. Tam z kolei nie ma czegoś takiego, a przynajmniej ja nie umiem tego znaleźć. Wiem, że gdzieś są, ponieważ nie jest to mój pierwszy problem tego typu. Już raz szukałam pomocy w serwisie komputerowym. Wówczas zrobiono mi porządek z tym urządzeniem. Niestety teraz przebywam poza granicami kraju i nie mam jak się zwrócić o pomoc. Pozostajecie mi Wy, forumowicze. Proszę o pomoc w odnalezieniu tych sterowników.

Z góry dziękuję :slight_smile:

Polecam użycie aplikacji Vaio Update. Powinna samoczynnie zainstalować co trzeba: http://www.sony.co.uk/support/en/product/VPCF11S1E_B/downloads/EP0000221850_5126

Przed tym sprawdź jednak w Menu Start > Wszystkie programy, czy przypadkiem nie masz już zainstalowanej tej aplikacji w jakiejś wcześniejszej wersji. Jeśli tak, to możesz z niej skorzystać lub… odinstalować (Panel sterowania > Programy i funkcje) i zainstalować wersję, którą wyżej wskazałem.

agnieszkakresy ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Dzięki wielki za link do Vaio Update. Trochę pomógł, kilka sterowników uaktualniłam. Ciągle jednak nie mam tego urządzenia. Nawet nie wiem co to może być. Nie mam pojęcia w jaki sposób dowiedzieć się co to za urządzenie. Próbowałam programami do wykrywania nieznanych urządzeń, ale również bez skutku. W jaki sposób mogę się dowiedzieć o jakie urządzenie systemowe chodzi Menadżerowi urządzeń?

Chodzi o takie urządzenie: _ Ricoh PCIe Memory Stick Host Controller _. Niestety, nie wiem dokładnie co to jest, ale wygląda na coś podobnego do kontrolera czytnika kart. Powinna być taka pozycja na firmowej stronie ze sterownikami.