Sony Vaio - Długie przywracanie laptopa do stanu początkowego

Cześć.
Do dziś uważałem, że Sony robiło porządne sprzęty z możliwością szybkiego przywracania. Zwątpiłem.
3 dzień walczę z laptopem Vaio na którym domyślnie był Windows 7 który został zaktualizowany do 10. Chciałem przywrócić komputer do stanu pudełkowego, wrócić na 7 i zaktualizować go ponownie do 10.
W międzyczasie BSODy wynikające z sterownika do grafiki (GeForce 410) i problemów systemowych…

System aktualizuje się już 40 godzin - aktualizacja Win 7 i próba aktualizacji do 10. Pierwsze co zrobiłem to asystent aktualizacji, ten mielił niemalże dobę. Teraz z kolei przetwarzanie aktualizacji które od 3 godzin poszło raptem 18%.

Komputer ma 6 lat, nie jest pierwszej młodości. Domyślam się, że dysk może być już dość znacznie zajechany. Instalowałem Windowsa 10 na innym dysku który podpiąłem do tego laptopa i instalacja w miarę sprawnie się odbyła nie mniej czysta instalacja nie do końca mnie satysfakcjonuje ponieważ pomimo zainstalowania sterowników do touchpada nie działają gesty gładzika (przewijanie strony - domyślnie z prawej strony pada, gesty powiększania/pomniejszania) tak jak na oryginalnym systemie.

Może ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem? Laptop nie jest dla mnie więc Linuxy i inne dziadostwa odpadają :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam.

ale wiesz, że po wgraniu Win10 masz 30 dni do powrotu na win7, jeśli tego nie zrobisz no to coż, możesz przywracać do ustawień fabrycznych swój windows 10, ale na pewno do 7 nie wrócisz, nawet jeśli sony ma odzielne swoje programy do tego to microsoft tak namieszał, ze po 30 dniach nie dasz rady, rozwiązanie jest proste, wgrać na czysto od nowa 7 z usb, pobrać sterowniki i gotowe. Skoro gładzik nie działa poszukaj innego sterownika, niekoniecznie najnowszego w którym gładzik z gestami będzie działał

Laptop ma możliwość przywracania ustawien do tych z dnia zakupu, czyli do Windowsa 7, nie mniej chciałbym aby syn korzystał z niego na nowym systemie, szczególnie, że mam na niego licencję i również dlatego, że do pewnego czasu działał poprawnie.

Co się posypało?

Summary

Sterownik grafiki. Ale o dziwo błędy są rzadkie, ale są.