Sony Vaio Laptop - czarny ekran

Mam laptopa Sony Vaio.

Gdy chcę go włączyć pojawia się czarny ekran, ale diody świecą.

Co zrobić?

Zanieść do serwisu.

jjak mam już ten czarny ekran to wyłączam laptop i taki dźwięk jest…

Poczytaj ;) https://www.google.pl/search?q=czarny+ekran+po+włączeniu+komputera&oq=czarny+ekran&aqs=chrome.2.69i57j0l5.9693j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=czarny+ekran+po+włączeniu+komputera+sony+vaio

Poziom twojej wiedzy z zakresu IT jest jak mniemam zerowy. Prawdopodobnie jest uszkodzona matryca, jej połączenie z płytą główną lub sam układ graficzny. Prawdopodobnie sam nie rozwiążesz tych problemów więc lepiej będzie oddać komputer w bardziej doświadczone ręce. 

Ile mniej więcej kosztuje naprawa?

W grudniu już był w naprawie, bo się sam wyłączał, a teraz jak włączam to czarny ekran jest.

 

Zależy co jest uszkodzone jeśli chip od grafiki to koszt na prawy będzie równy kilkuset złotych plus nowy chip. Jeśli to tylko matryca (ekran) to też kilkaset złotych całość. Trudno powiedzieć dokładnie nie znając dokładnych parametrów części, na podstawie czego można określić ich cenę.

Osobiście miałem 2 lapki Vaio i 2 krotnie problem z czarnym ekranem ,za pierwszym razem okazało się  że  siadła płyta główna ,kontakt z Sony przedstawienie problemu… , jakoś 2 dni później  przyjechał umówiony wcześniej kurier z UPS  i zabrał komputer do Frankfurtu nad Menem ,bo tam mają serwis:) ,po sprawdzeniu przysłali sms’a że winna jest właśnie płyta główna ,bajer polegał na tym iż według prawa na naprawę mają określony czas , jako że nie posiadali na stanie odpowiednich części zaproponowali zwrot pieniędzy ,lapek był oczywiście na gwarancji , trochę to trwało a sam przelew przyszedł przez bank Anglii;) ,za drugim razem w innym lapku problem pojawił się po aktualizacjach Microsoftu i ten udało się rozwiązać , wystarczyło usunąć problematyczną aktualke co można zrobić ,wywołując Menedżera zadań ctrl+ alt+ del , możesz też użyć kombinacji ctrl+shift+esc  ,powinno zaskoczyć nawet na czarnym ekranie ,jeśli wejdzie to komp jest do uratowania ,jeśli nie to awaria techniczna i jest po ptakach. jeśli zaskoczy kliknij na plik i po otwarciu się okna wybierz uruchom nowe zadanie , tam w pasek wpisz control panel ,wyświetli się panel sterujący , stamtąd dostaniesz się do aktualizacji i usuniesz ostatnią paczkę ,restart i jeśli to wina jakiejś aktualki to powinno załatwić sprawę ,u mnie wtedy zadziałało , co miało miejsce na Win 8 jeśli dobrze pamiętam. Jeśli nie zadziała ,zawsze masz jeszcze przycisk Assist ,wejdź i spróbuj uruchomić komputer z jego poziomu ,możesz tam również użyć narzędzi do naprawy ,przywracania z ostatnio utworzonego punktu ,a ostatecznie przywrócić system z obszaru przywracania, w tym wypadku Windows zainstaluje się na nowo i stracisz wszystkie swoje prywatne dane .

Mój też był kiedyś naprawiany w Niemczech.

Próbowałem ASSIST, ale nic z tego…

Może jednak ktoś zna jakiś sposób inny co zrobić? Chyba, ze jednak najbardziej konieczna jest naprawa w serwisie …

Możesz spróbować podłączyć zewnętrzny monitor. A nóż zadziała. Jednak laptop straci całą swoją mobilność. Jeśli to nie wina systemu assist nie pozostaje nic innego jak uszkodzenie mechaniczne/fizyczne jakiegoś komponentu komputera.