Sony VAIO nie działa głośnik wbudowany w komputerze


(myszka2011) #1

Nie działa mi głośnik, który jest wbudowany w laptop. Od wczoraj, nic nie ustawiałam (bo się nawet na tym nie znam) włączyłam komputer i chciałam posłuchać piosenki na internecie i nie działa. Nawet jak podgłaszam to nie ma dźwięku. Co się stało? Proszę o pomoc.


(myszka2011) #2

Nie chodzą mi też filmy na youtube, odtwarza się chwilkę a później pojawia się wiadomość spróbuj później czy coś takiego. I głosu nadal nie ma. Proszę o pomoc.


(Longhorn2009) #3

Spradź czy nie jest wyciszony dźwięk, jeśli nie jest to czy w panel sterowania - dźwięk ustawione są głośniki jako domyślne urządzenie http://www.centrumxp.pl/Img/Art/WindowsVista/Artykuly/Zaaw_ust_dzwieku/5.jpg

Co do youtube wgraj najnowszą wersje przeglądarki oraz najnowszego flasha http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html + skan programem malwarebytes anti malware w poszukiwaniu wirusów http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html


(myszka2011) #4

 

 

 

Co do dźwięku to mam coś takiego:

 

 

 

Jeśli chodzi o dźwięk i youtube to wczoraj kiedy włączyłam komputer działało youtube i dźwięk też, myślałam że się sami naprawiło :slight_smile: Ale niestety dziś znow nie ma dźwięku i youtube nie chce się ładować  :frowning:

 

Przeskanowałam Malwarebytes:

 

 


(Longhorn2009) #5

Może coś nie tak z internetem masz? A inne stronki ładują się dobrze, poza youtube?

I jak w innych aplikacjach, też nie ma dźwięku?


(myszka2011) #6

Nie ma dźwięku, wczoraj był a dziś znów nie ma. Wszystko z internetem dobrze. Stronki się ładują inne tylko youtube nie chce się załadować. Film się ładuje leci kilka sekund po czym jest przerwany i pojawia się informacja spróbuj później czy coś w tym stylu. Wyżej dołączyłam zdjęcie okna ze skanowania tym programem.

 

A flasha mam i aktualizację przeprowadziłam dopiero, nie wiem jaki ale komputer mam od niedawna więc on chyba nie jest stary. Używam przeglądarki Internet Explorer ale kiedy włączyłam z pamięci USB jakąś muzykę czy z komputera to też nie działa. A właśnie nawet dziś oglądałam z USB krótki filmik i dźwięk był a teraz włączyłam i dźwięku nie ma :frowning:


(Longhorn2009) #7

W czasie gdy nie działa ci dźwięk (czyli teraz z tego co rozumiem) wejdź do menadżera urządzeń http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc754081.aspx i pokaż jak wygląda u ciebie gałąź Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Screen możesz wrzucić na galerie forum: http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/category/20-zdj%C4%99cia-tymaczowe/


(myszka2011) #8

 

coś takiego:


(Longhorn2009) #9

Wygląda na wszystko w porządku, dziwna ta twoja usterka.


(myszka2011) #10

a teraz nawet strona forum mi nie działa na komputerze. No dźwięku nadal nie mam na komputerze.

Teraz jak chcę wejść na stronę tego forum to wychodzi błąd witryny :frowning:

Kto mi pomoże z tym głośnikiem? Raz dźwięk mam raz nie mam :frowning: Dopiero sprawdzałam i nie miałam za chwilkę był i teraz znów nie ma :frowning: A komputer ma ze dwa miesiące :frowning:

I nadal mam ten sam problem. Raz działa głośnik a więcej razy nie. Zdarza się, że jak włączę nie działa później sprawdzę to działa i za jakiś czas znów nie działa. Albo odwrotnie nie działa na początku później działa itd.

Co to może być? Kto pomoże? Jest to uciążliwe, bo chcę sobie posłuchać muzyki czy obejrzeć jakiś film i nic nie słychać.

Proszę o pomoc


(Dimatheus) #11

Hej,

Skoro komputer ma 2 miesiące, to może warto skorzystać z serwisu gwarancyjnego, wygląda to bowiem na problem bardziej sprzętowych niż programowy?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(SilberPunkt) #12

W przypadku SONY radziłbym przed skorzystaniem z usług serwisu gwarancyjnego wykluczyć na 1000% problem software’owy np. przez drastyczne przywrócenie systemu do stanu fabrycznego (za pomocą recovery) bo jeśli to wina software’u to serwis słono sobie policzy za przywrócenie systemu a można to przecież zrobić w domu, za darmo, w kilkadziesiąt minut (zamiast wysłania sprzętu do serwisu na kilkadziesiąt dni i płacąc dodatkowo za to kupę szmalu).

 

:roll:


(myszka2011) #13

komputer jest na gwarancji więc mimo to zapłacę za naprawienie tej usterki?

a jak to zrobić chodzi mi o przywrócenie do stanu fabrycznego?


(SilberPunkt) #14

Gwarancja nie obejmuje oprogramowania (nawet tego zainstalowanego fabrycznie).

O recovery poczytaj w instrukcji obsługi - pamiętaj o zrobieniu kopii bezpieczeństwa ważnych danych (prywatne zdjęcia, filmy i dokumenty) bo mogą zostać utracone.

 

:roll:


(myszka2011) #15

a czy znajdę tą instrukcję w Internecie? Będę to robić a kompletnie się na tym nie znam. Bardzo proszę o wskazówki.

A tą kopie trzeba zdobić? Bo ja na tym komputerze nie mam prawie nic bo mam go od niedawna a komputer bardziej służy mi do przeglądania Internetu i pisania pracy jakiejś do szkoly.

to ja mam ten komputer sformatować? Nie wiem czy sobie poradze. A jest gdzieś opis jak to zrobić taki krok po kroku?


(mrFreeze) #16

Jaki model dokładnie w razie jak nie zadziała

 

http://www.youtube.com/watch?v=z_-XxwBb6Zg


(myszka2011) #17

Model SVF152A29M