Sony vaio niedziałający CD ROM

Witajcie,

mam problem z laptopem Sony Vaio SVE1511G1EW, mianowicie tyle co go kupiłam i nie działa mi napęd, tzn nie czyta płyt…

Zanim zgłoszę to do jakiegoś specjalisty czy coś, chciałam najpierw zapytać o jakąś poradę, bo może to jakiś błąd w sterownikach lub jakaś inna błahostka… Pomoże ktoś?

Braciak kupił Acera i napęd był uszkodzony od nowości, u Ciebie też tak zapewne jest…

Niestety nowy ale trzeba serwisować już

A jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy na pewno jest zepsuty?

starry_eyes , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

No przecież Ci nie działa… Napęd CD/DVD się automatycznie instaluje… jeżeli wykrywa Ci napęd w Mój Komputer to jest podłączony etc. i jest po prostu uszkodzony.

Masz gwarancje na laptopa? Musisz oddać na gwarancje…

Jeżeli nie czyta płyt i jest “zaraz po zakupie” to udaj się do sklepu, w którym oddałaś i powinni wymienić na nowy model VAIO.

Jeżeli nie jest wykrywany:

Sprawdź czy jest widoczny w BIOS.

Odkręć napęd i sprawdź raz jeszcze. Nie wiem czy w ten sposób nie utracisz gwarancji, podobno Sony pozwala na demontaż.

Jeżeli nie czyta płyt:

Spróbuj z innymi płytami - CD-R, DVD-R, DVD+R itd.

Od zakupu masz 10 dni na zwrot towaru.

Serwis Sony Vaio (w Niemczech, we Francji). DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA - KONTAKT SONY VAIO - http://www.sony.pl/hub/sony-centre/6, telefon 0 801 382 462

Miałam dziś wreszcie dostęp do płyty CD i po sprawdzeniu okazało się, że je czyta bez problemu… Więc problem z DVD i rozumiem, że napęd zepsuty ;/