Sony vaio po odłączeniu zasilania ma problem z uruchomieniem się

Witam. Gdy odłączę laptopa od zasilania to po ponownym podłączeniu nie chce się uruchomić, a słuchać jedynie pracowanie dysku. Dopiero po kilkunastu do kilkudziesięciu takich prób udaje się go włączyć. Dla pełnego zrozumienia załączam jeszcze film. Co może być przyczyną? Laptop co prawda jest na gwarancji, ale chciałbym się dowiedzieć co jest przyczyną i co powiedzieć w sklepie przy oddawaniu, aby potem serwis w pełni zrozumiał o co mi chodzi.  Link do fimu https://www.youtube.com/watch?v=jYTnHWmNlaw&feature=youtu.be

 

To co napisałeś.

 

Sprawdź bez akumulatora na samym zasilaczu i na na samym akumulatorze jak się uruchamia.

Tak dzieje się na samym zasilaczu z baterią jeszcze zobaczę, bo bateria była w nim może z 7 razy po kilka minut, a przez ostatnie pół roku wcale jej nie było. Tylko ciekawy jestem dlaczego tak się dzieje.

Rób tak dalej, a niedługo w ogóle nie uruchomisz lapka! Przyznaj w serwisie, że używałeś generalnie lapka bez baterii, to wątpię, że Ci przyjmą reklamację. Laptop został uszkodzony prawdopodobnie z powodu przepięć (impulsów) w sieci energetycznej.

Trzeba sprawdzić dodatkowo w innym gnieździe 230V i na innym zasilaczu.

 

Edit:

 

Lub coś siada na płycie w układzie zasilania?

Raczej to drugie bo na innym gnieździe i na baterii dzieje się to samo trzeba ją wkładać po kilkadziesiąt razy żeby załączył.

 

Edit:

 

Poraj, gdybym wiedział że sony zabrania tego to bym tak nie robił :wink: Sprawdziłem w instrukcji i okazuje się że masz rację.