Sony Vaio sterowniki graficzne, mygający ekran

Mój laptop sony vaio sve14a2m6eb system windows 8.1 64bit, brak partycji recovery, instalowany na czysto.
Karta graficzna:
Amd radeon hd 7570m/hd7670m graphics
Intel hd graphics 4000

Mam problem ze sterownikami graficznymi instalowałem z różnych stron wykonywałem kompletne czyszczenie sterowników amd instalowałem ponownie i co jakiś czas przy kartach graficznych wyświetla się żólty wykrzyknik, i windows instaluje sam inny sterownik. a dokładniej chyba amd radeon hd 7600m series, a nie 7570m/7670m.
Do tego dochodzi mygający ekran. Jeżeli sterowniki są zainstalowane to myga dosyć intensywnie przy uruchamianiu systemu i przy jasności powyżej 3/4. Jeżeli zmniejszę jest ok. Jeżeli jednak nie mam sterowników to myga cały czas.

Wiecie może co to może być za problem? Jak to mogę naprawić? Podrzucicie jakieś sterowniki które będą pasowały?

O ile Twój system to Windows 8.1/64-bit(?), to powinny te pasować: https://www.sony.pl/electronics/support/sve-series-sve14a2-series/sve14a2m6e/downloads/Z0001095
Przed tym radzę jednak odinstalować przy po mocy Display Driver Uninstaller obecne sterowniki graficzne.
https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

A nie trzeba do tego instalować jakichś wspolnych sterowników z kartą intela?

Sterowniki karty graficznej Intela powinny być faktycznie instalowane przed sterownikami AMD. Jednakże na stronie Sony Twojego modelu nie ma sterowników do Intela.
PS. A jednak są! https://www.sony.pl/electronics/support/sve-series-sve14a2-series/sve14a2m6e/downloads/Z0001055
Tyle, że do Windowsa 8/32/64-bit.

Intel się nie instaluje wyskakuje ten system nie spełnia minimalnych wymagań. Na oficjalnej stronie jest też wspólny sterownik intel + amd może tak zainstalowac? Czy są moze jakieś inne sterowniki na 8.1 które będą działały?

Jeśli takie coś znalazłeś, to może być dobre rozwiązanie.

Niestety po instalacji tego sterownika nic się nie zmienia, jakby się nie zainstalował mam dwa razy: Podstawowa karta graficzna Microsoft, jedna z żółtym wykrzyknikiem.

Wydaje się, że będzie działało zablokowałem możliwość aktualizacji sterowników przez windowsa, bo prawdopodobnie to było przyczyną. Pozostaje teraz tylko kwestia migającego ekranu. Jaka może być przyczyna?

Może źle ustawionego odświeżania ekranu albo jednak sterownik w takiej wersji się nie nadaje.

Rodzice też mają VAIO i problem z migającym ekranem. Głównie przy animacjach na ekranie i/lub kącie matrycy poniżej rozwartego. Powodem okazała się otarta taśma matrycy.

Coś w tym stylu, nie wiem jak jest u Ciebie.

1 polubienie

U mnie raczej bardziej jakby przygasał cały ekran i się rozjaśniał i tak z 5 razy na sekundę, całość zachowuje się jednakowo nie ma jakichś pasków itp. Problem jest jak już pisałem tylko podczas startu systemu i gdy za bardzo rozjaśnię ekran. Jakby właśnie sterownik regulował te miganie.
Nagrałem filmik jak to wygląda:
https://www.youtube.com/watch?v=gvoqWy9grdI

Może to być taśma matrycy lub podświetlenie. Sprawdź, czy matryca się nie poluzowała i czy jest dobrze podpięta.

U rodziców było podobnie. Jak masz możliwość, podłącz lapka do zewnętrznego wyświetlacza i sprawdź, czy tam występuje podobny problem.

I tu pojawia sie kolejny problem, gdy podłączam przez hdmi to na telewizorze zmienia się napis na brak sygnału ale laptop widzi telewizor i w ustawieniach karty wyświetla go, ale obrazu brak. Testowałem na dwóch telewizorach i na dwóch kablach.

A jak ustawiłeś funkcję dwóch monitorów? Klonowanie czy rozszerzony ekran? Telewizor daj jako ekran główny. Jeżeli telewizor nie obsługuje rozdzielczości ekranu laptopa to może nie wyświetlać obrazu. Mam tak u siebie i albo telewizor, albo laptop - nigdy oba na raz. Mruganie wygląda mi na problem z podświetleniem, ale jeszcze nie chcę tego wybierać na 100%. Skoro to się dzieje tylko w okolicach maksymalnej jasności to może gdzieś się kabel wypiął lub przetarł/naderwał.

Ok pokombinuje coś z tym jeszcze pozmieniam rozdzielczości może załapie w końcu. No i znowu wracam do kart graficznych. Zainstalowały mi się 3 updaty i przy amd mam znowu żółty wykrzyknik pewnie wina updatów i muszę je jakoś odciąć. Załączam screena z menadżera:

A tutaj aktualizacja:

W tym samym oknie co na screene nr 1 wejdź w zakładkę “Zasoby” i zobacz co powoduje konflikty.