Sony Vaio SVE14A2V1EW zawiesza się

Witam! Temat był zapewne wałkowany odnośnie innych laptopów, przeglądałem forum, oraz inne strony, znalazłem podobne problemy, ale niestety nie znalazłem w nich rozwiązania swojego problemu. Otóż laptop zawiesza się, najczęściej podczas bezczynności systemu. System na nowo postawiony (Windows 10 Home 1709). Ostatnio troszeczkę go upgrade’owałem (wymiana HDD na SSD), dokupienie RAM’u (teraz 8GB). Ogólnie nic więcej się nie dzieje, laptop działa cicho, nie grzeje się, nie jest zbyt obciążony. W sumie jest jeszcze jeden myk, a mianowicie, kiedy komputer już się zawiesi na amen, i gdy go wyłączam awaryjnie trzymając kilka sekund przycisk zasilania, wyłączy się, i żeby go ponownie uruchomić muszę wyciągnąć baterie, włożyć z powrotem, i wtedy dopiero daje rade uruchomić się na nowo (gdy tego nie zrobie, to nawet nie reaguje na przycisk). Także podsumowując pytam was forumowiczów o poradę odnośnie zawieszania się, o brak reakcji na przycisk po awaryjnym wyłączeniu, oraz o pomoc kogoś znającego temat Vaio, o znalezienie najnowszego BIOS’u (szukałem ale Sony przerwało wsparcie dla Vaio). Pozdrawiam

Poniżej wstępne skany z CPU-Z, AIDA64 oraz HWMonitor
Report aida.txt (57,1 KB)
cpuz3cpuz