Sony Vaio VPC-EB1M1e Ciemny Obraz w filmach

witam nie moge dojśc do ładu z tym laptopem, obraz w filmach w porownaniu do laptopa z winXP jest duzo gorszy dla tych samych filmow, obraz jest ciemny i nie pomaga tu rozjasnienie, dla przykładu ogladajac cos na youtubie obraz jest spoko ale ilekroc chce obejrzec jakis film w odtwarzaczu jest on ciemny i nie wiem co jest tego przyczyna, jesli ktos wie co może byc grane prosze o pomoc z gory dziekuje POzdrawiam!

Dodane 11.11.2010 (Cz) 13:22

sprawdzalem kodeki, pozniej odtwarzacze i okazuje sie ze na allplayerze na windows 7 dziala ok obraz jest klarowny i nie jest zaciemniony, pewnie trzeba zmieniec jakies ustawienia, mam k-kittle codec packa i chcialbym zeby na wszystkich odtwarzaczach obraz byl dobry i tu nasuwa sie 2 pyt. gdzie i jakie ustawienia musze zmienic zeby obraz byl jednakowy we wszystkich odtwarzaczach?

Hej,

Winne w 100% są zainstalowane kodeki - obraz z filmów w systemie odtwarzany jest z ich pośrednictwem, natomiast YT przesyła obraz za pomocą technologii Flash’a.

To z prostej przyczyny, że All Player posiada wbudowane kodeki i w czasie odtwarzania używa właśnie ich - a nie kodeków występujących w systemie.

Trzeba spowodować, by system używał kodeków zainstalowanych przez użytkownika, a nie tych, które obecne są w systemie oryginalnie - bowiem kodeki te mają ustawione pierwszeństwo do dekodowania obrazu. Wielokrotnie było to poruszane na forum - na przykład tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuje, już wiem coś wiecej, troche pokrętnie zbudowałem temat ale to wynikało z mojej niewiedzy, niby krązyłem wokól tematu ale nie dotknałem istoty a wiec jednak kodeki, wielki plus dla ciebie Dimatheus za odpowiedz Pozdrawiam! :slight_smile:

Hej,

Najważniejsze, by zlokalizować problem. Później już z górki. A szczerze przyznam, że akurat o tym wiele można znaleźć nie tylko na tym forum. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

witam i jak rozwiązałeś ten problem z tymi kodekami bo mam ten sam model laptopa od niedawna i też mi się wydaje że rozmiar jest trochę za ciemny i nie ostry

Hej,

Zależy, co uważasz za rozmiar… Podejrzewam, że rozdzielczość nie jest poprawnie ustawiona, a może wynikać to z faktu braku sterowników. Wtedy oczywiście należałoby je zainstalować.

Co do kodeków najlepiej odinstalować wszystkie obecne w systemie - jeśli je instalowałeś - i zainstalować jakiś pakiet kodeków. Sam na systemach Win 7 instaluję pakiet FFD Show + ewentualnie DivX - oczywiście instalacja winna odbywać się na koncie z uprawnieniami administratora. Warto też zamiast dwuklikiem uruchomić instalację klikając prawym przyciskiem myszy na pliku i wybierając z menu kontekstowego polecenie Uruchom jako administrator.

Pozdrawiam,

Dimatheus