Sony VAIO VPC EH3L1e resetowanie hasła do BIOSu

Hello :smiley: ,

 

  1. Jak mogę usunąć hasło do BIOSu w laptopie  Sony VAIO VPC EH3L1e (hasła nie pamiętam)?

  2. Co ewentualnie zrobić aby automatycznie pytanie o hasło do BIOSu podczas uruchamiania nie było zadawane, w przypdki gdy tego hasła nie znam?

Może wyciągnięcie bateri z płyty pomoże

Jeśli BIOS jest zabezpieczony hasłem, to tego pytania nie da się pominąć. Spróbuj, co radzi “cxt83”. Bateria jest widoczna dopiero po wymontowaniu całej dolnej pokrywy laptopa. Może wtedy pytanie (i hasło) zginie? 

Mam problemy z odkreceniem kilku wkrętów ze względu na nietypowy łeb. W którym miejscu jest bateria płyty głównej (foto poniżej)?

Paznokciami rozsunąć zaciski sprężynujące na boki. Płytka sama wyskoczy z nich. Potem ją pociągnąć pod kątem 45 st. w górę.

 

Dziękuję Poraj.

 

Zastanawiam się  w którym mijescu może bateria do zasilania laptopa jest pod kościami RAM?

Niestety nie! Dużo trudniej! Jeśli nigdy nie robiłeś takich rzeczy, to boję się radzić. Już pisałem wyżej, trzeba usunąć całą dolną pokrywę laptopa, czyli przed tym: akumulator, twardy dysk, pamięci, napęd CD, kupę śrubek na obwodzie pokrywy itd. Klawiature chyba(?) można pominąć w demontażu. Mniej, więcej widać to tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=LaVreIYIUUg Do 3 minuty i 10 sekund. Bateria BIOSu powinna być już widoczna.