SONY VAIO WIN 8 - nie działa dźwięk, internet

Witam. Nie wiem czy to wina systemu, czy wina laptopa. Próbowałam zainstalować OFFICE 2013, wyskakiwał błąd, odinstalowałam McAffe (skończył się okres testowy) uruchomiłam ponownie komputer, pewnie zainstalowały się aktualizacje, bo jakieś miały się zainstalować no i od tej pory mam problem z laptopem. Nie działa dźwięk, nie można połączyć się z internetem, nie można nawet przywrócić systemu. Nawet po wciśnięciu ASSIST na laptopie nic się nie dzieje. Co może być przyczyną ? Jak to naprawić ?

aneta_kn , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Co to za laptop?! Firma i dokładny model (pod spodem laptopa).

SONY VIAO SVE151G13M. Przy ikonce z audio pojawił się czerwony krzyżyk, przy internecie tak samo. Nie idzie nawet zainstalować antywirusa. Nie można nawet ściemnić/zjaśnić jasności komputera bo się nic nie dzieje.

EDIT: Dodam, że gdy weszłam w USŁUGI to większość usług ma status “WYŁĄCONY” cyz to ma coś wspólnego, że nic nie idzie zrobić ?

Tak! Trzeba przywrócić standardowe ustawienie usług. Można to zrobić tym: http://majorgeeks.com/Tweaking.com_-_Set_Windows_Services_To_Default_Startup_d7232.html

Pobierz, uruchom (nastąpi rozpakowanie pliku, otwarcie okna) i wystartuj z naprawą. Po niej restart komputera. Napisz tutaj, co to dało.

Proces naprawy zawsze trwa kilka sekund? bo u mnie chyba trwał 8 sekund, po dłuższym czasie uruchomiłam ponownie komputer no i net jest, audio też. Tylko teraz mam wątpliwości czy nie za szybko uruchomiłam komputer.

Co mogło być przyczyną, że się to samo wszystko pozmieniało ?

Tak! Kilka sekund. Tę operację zresztą możesz zawsze powtórzyć. W rozpakowanym folderze jest plik egzekucyjny .exe. Napisz jednak, czy wszystko działa, czy jeszcze coś jest nie tak? Co mogło być przyczyną, trudno powiedzieć. Najczęściej programy do “ulepszania” komputera, lub instalujące się bez wiedzy użytkownika. Dobrze by było przeskanować komputer antywirusem, np. tym: http://pandacloudcleaner.pandasecurity.com/facebook/ Wykona on przy tym drobne naprawy systemu. Potem można go pozostawić w komputerze, ponieważ nie wchodzi on w niepożądane interakcje z innymi programami ochronnymi, i od czasu do czasu wykonać skan kontrolny.

Ciężko mi powiedzieć czy wszystko OK, ale internet, głos jest - a to na pewno nie działało. Czy przyczyną mogło być to, że próbowałam zainstalować office 2013 link do tematu: problem-instalacja-pakietu-office-2013-t525743.html . Bo nie wiem czy znów próbować instalować, czy lepiej to olać ?

Możnaby, moim zdaniem, ponowić próbę instalacji Office’a, wykonując przed tym punkt przywracania systemu tak, aby w razie draki po prostu przywrócić system. Jeśli Office jest oryginalny (płyta), to nie widzę przeciwwskazań.