Sony Vaio Windows 8 nie uruchamia się

Cześć wszystkim sluchajcie mam taki problem, mam laptopa Sony Vaio SVE151E11M kupiłem go 2 lata temu, wszystko było okej do niedawna. używałem lapka normlanie, wylaczylem go odlozylem dzis chcac go uruchomic nacisnalem przycisk power laptop rzekomo się włączył ale system sie nie ładował nie było nic. wiatraki się włączyły diody zaświeciły ale ekran zaświecił się na czarno, widoczny jest wskaznik myszki mozna nim poruszac ale nie ma żadnej reakcji na klawisze ani kombinacje (alt+ctrl+delete). Potrzebna pilna pomoc , z góry dzieki !

Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

po naciśnięciu przycisku power naciskam F8 i trzymam cały czas, i nie ma żadnej reakcji. nic sie nie dzieje 

trzymałem okołu minuty i nic…

Bardzo częsty problem użytkowników W8/8.1 i ja też miałem ten problem. W tryb awaryjny też nie wejdziesz - bynajmniej mi się nie udało. Jedynie ratuje Ciebie reinstalacja windowsa i wyłączenie opcji “szybkiego uruchamiania windowsa” w “opcji zasilania” zaraz po zainstalowaniu windowsa. 

Czy tam jest przycisk assist?

Jeśli tak, to spróbuj przywrócić fabryczne ustawienia BIOSu.

 

http://community.sony.pl/t5/notebooki-i-akcesoria/jak-wejsc-w-bios-sony-vaio-sve1512h1ew/m-p/689070#M795