Sony Vegas 7.0 problem z eksportem pliku do programu

chodzi o to ze w niektorych plikach video program nie moze odnalezc video i zamiast video + audio jest samo audio. Pisze cos takiego:

Stream attributes could not be determined.

sony vegas jjest programem do laczenia plikow video i tworzenia filmikow.

jak zrobic zeby bylo dobrze, te same pliki odtwarzam w winampi i nie ma zadnych problemow, co ciekawe te same pliki importuja sie bez problemu wo windows movie maker, a do vegas nie chcą, co moze byc tego przyczyną?

Zarejestruj kodeki jeśli vegas je obsługuje, pyzatym vegas nie obsługuje wszystkich formatów kompresji dlatego wgrywa tylko to co potrafi obsłużyć.

a jakie formaty obsluguje, i jaki bys uniwersalny program polecal?

po prostu trzeba prze konwertować z jednego formatu na drugi bo też tak miewam głównie czyta avi,wmv oraz przechwytuje z kamery. Jakby nie czytało to spróbuj skonwertowac. :slight_smile:

uniwersalny program polecal wydałeś kase na ten program, a teraz chcesz go zmienić? (no chyba ze trial:P)

Program jest bardzo dobry nie zmieniaj, ścignij program do ripowania (wpisz w google.pl AVI na RMVB itp.)

ale te pliki, ktore chce wrzucic wszystkie są *.avi

tylko tu jest truchu dziwne, bo w tych ktore da sie wszucic są miniaturki ijest poczatek (screen) a na tym co sie nie da wrzucic, to jest ikonka winampa, ale wszystkie są avi :?

Złączono Posta : 12.06.2007 (Wto) 22:05

a co dziwne porobily mi sie nowe pliki (tak jakby kopie) tylko ze maja nazwe z koncowką avi.sfk

to zawsze sie robią kopie nawet jak plik działa czy nie działa. Widocznie może maja ręcznie zmienione rozszerzenie i musisz przekonwertować

to na jaki format mam przekonwerterowac? jak ai nie podchodzi;/

Przypuszczam ze masz Windowsa xp mój komuter>narzędzia>opcje folderów>widok>pokaż rozszeżnia.

prawo klik na filmie (zrób wcześniej kopie) i zmień nazwe na 1.avi skasuj to .sfk zobacz czy teraz chodzi.

te pliki mają po 112 Kb, a jak chce zrobic tak jak mowi komin15 to pisze ze taki plik juz istnieje

tylko juz nie chodzi mi o te piliki, tylko dlaczego mi nie chce ich wrzucic do programu skoro inne pliki avi wchodzą?

Bo to jest jakies …niewiadomo co… co za film zajmuje 100 kb. ie wrzucisz ich, zapomnij.

Vegas nie obsługuje filmów skompresowanych w divx/xvid. Skompresuj je Virtual Dub Modem (na uncompressed) i wtedy wsadź do Vegasa :slight_smile:

ty czytasz co ja pisze?? co ty myslisz ze ja glupi jestem czy co?? poisalem ze sie zrobily nowe pliki a nie ze chce wrzucic film ktory wazy 102 kb pajacu

Złączono Posta : 14.06.2007 (Czw) 10:14

tzn na jaki format?

Uruchom VD > otwórz film > Video > Compression > ustaw na pierwsze z góry (uncompressed) > File > Save as…

Wtedy zapiszesz plik w formacie AVI nieskompresowanym, który Vegas bez problemu odczyta. Będziesz potrzebował jedynie bardzo dużo miejsca na dysku :wink:

znalazlem jakjis inny converter, przeconverterowalem, ale nie odczytuje mi video sporoboje twoim sposobem

Vegas czyta napewno uncompresed jak i wszystkie odmiany windows media video (wmv)

a znasz jakis dobry konwerter, bo jak zkonwerterowalem programem winavi, to ten utworrzony plik mi odtwarza jak bym mial procek 133;/ zacina

winavi to najlepszy program do konwersji.

moze masz jakieś dziwne kodeki

k-lite codec pack te mam