Sony Vegas 7.0 problem z eksportem pliku do programu

(Paker) #1

chodzi o to ze w niektorych plikach video program nie moze odnalezc video i zamiast video + audio jest samo audio. Pisze cos takiego:

Stream attributes could not be determined.

sony vegas jjest programem do laczenia plikow video i tworzenia filmikow.

jak zrobic zeby bylo dobrze, te same pliki odtwarzam w winampi i nie ma zadnych problemow, co ciekawe te same pliki importuja sie bez problemu wo windows movie maker, a do vegas nie chcą, co moze byc tego przyczyną?

(PaPuX) #2

Zarejestruj kodeki jeśli vegas je obsługuje, pyzatym vegas nie obsługuje wszystkich formatów kompresji dlatego wgrywa tylko to co potrafi obsłużyć.

(Paker) #3

a jakie formaty obsluguje, i jaki bys uniwersalny program polecal?

(Slim Lolek) #4

po prostu trzeba prze konwertować z jednego formatu na drugi bo też tak miewam głównie czyta avi,wmv oraz przechwytuje z kamery. Jakby nie czytało to spróbuj skonwertowac. :slight_smile:

(komin15) #5

uniwersalny program polecal wydałeś kase na ten program, a teraz chcesz go zmienić? (no chyba ze trial:P)

Program jest bardzo dobry nie zmieniaj, ścignij program do ripowania (wpisz w google.pl AVI na RMVB itp.)

(Paker) #6

ale te pliki, ktore chce wrzucic wszystkie są *.avi

tylko tu jest truchu dziwne, bo w tych ktore da sie wszucic są miniaturki ijest poczatek (screen) a na tym co sie nie da wrzucic, to jest ikonka winampa, ale wszystkie są avi :?

Złączono Posta : 12.06.2007 (Wto) 22:05

a co dziwne porobily mi sie nowe pliki (tak jakby kopie) tylko ze maja nazwe z koncowką avi.sfk

(Slim Lolek) #7

to zawsze sie robią kopie nawet jak plik działa czy nie działa. Widocznie może maja ręcznie zmienione rozszerzenie i musisz przekonwertować

(Paker) #8

to na jaki format mam przekonwerterowac? jak ai nie podchodzi;/

(komin15) #9

Przypuszczam ze masz Windowsa xp mój komuter>narzędzia>opcje folderów>widok>pokaż rozszeżnia.

prawo klik na filmie (zrób wcześniej kopie) i zmień nazwe na 1.avi skasuj to .sfk zobacz czy teraz chodzi.

(Paker) #10

te pliki mają po 112 Kb, a jak chce zrobic tak jak mowi komin15 to pisze ze taki plik juz istnieje

tylko juz nie chodzi mi o te piliki, tylko dlaczego mi nie chce ich wrzucic do programu skoro inne pliki avi wchodzą?

(komin15) #11

Bo to jest jakies ...niewiadomo co.... co za film zajmuje 100 kb. ie wrzucisz ich, zapomnij.

(Matek143) #12

Vegas nie obsługuje filmów skompresowanych w divx/xvid. Skompresuj je Virtual Dub Modem (na uncompressed) i wtedy wsadź do Vegasa :slight_smile:

(Paker) #13

ty czytasz co ja pisze?? co ty myslisz ze ja glupi jestem czy co?? poisalem ze sie zrobily nowe pliki a nie ze chce wrzucic film ktory wazy 102 kb pajacu

Złączono Posta : 14.06.2007 (Czw) 10:14

tzn na jaki format?

(Matek143) #14

Uruchom VD > otwórz film > Video > Compression > ustaw na pierwsze z góry (uncompressed) > File > Save as...

Wtedy zapiszesz plik w formacie AVI nieskompresowanym, który Vegas bez problemu odczyta. Będziesz potrzebował jedynie bardzo dużo miejsca na dysku :wink:

(Paker) #15

znalazlem jakjis inny converter, przeconverterowalem, ale nie odczytuje mi video sporoboje twoim sposobem

(PaPuX) #16

Vegas czyta napewno uncompresed jak i wszystkie odmiany windows media video (wmv)

(Paker) #17

a znasz jakis dobry konwerter, bo jak zkonwerterowalem programem winavi, to ten utworrzony plik mi odtwarza jak bym mial procek 133;/ zacina

(PaPuX) #18

winavi to najlepszy program do konwersji.

moze masz jakieś dziwne kodeki

(Paker) #19

k-lite codec pack te mam