Sony Vegas 7 - widzi tylko fonie w AVI

Przekonwertowałem bardzo dużo DVD na AVI (z kamery) A gdy teraz chcę obrobić te filmy w Vegasie to on nie widzi obrazu tylko sam dźwiek.

Video:Stream attributes could not be determined

Jak zrobić aby wegas widział obraz?

Skompresuj je np. VirtualDubem na Uncompressed, Vegas nie czyta filmów divx.

Ale wtedy filmy zajmują kolosoalnie dużo.

Więc użyj kodeka huffyuv. :wink:

A sprawdź czy pomoże zmiana FourCC na DIVX za pomocą Nic’s Mini AviC FourCC Changer (jest razem z kodekiem Xvid) lub AVI FourCC Code Changer (tu akurat trzeba wpisać ręcznie)…

nicsfourccchangerzz6.th.jpgavifourccchangergr3.th.jpg

http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/212786

Placio74 nie pomogło matek143 także, tez bardzo dużo miejsca zajmuje. Jaki program potrzebny aby otworzyć te pliki?

Ściągnąłem i zainstalowałem trial Sony Vegas 7.

Przygotowałem dwa pliki.

skompresowany DivX’em 6.7 (FourCC DX50) i Xvid’em 1.2 (FourCC XVID).

Program nie odczytywał wideo z tych plików.

Zmieniłem FourCC na DIVX.

Program odczytał wideo z wykorzystaniem kodeka DivX.

Przy FourCC zmienionym na MP4V, FVFW, FFDS a także DIVX (przy ‘wyłączonym’ kodeku DivX).

Program odczytał wideo z wykorzystaniem ffdshow VfW - oczywiście wcześniej włączyłem obsługę w samym filtrze (ffdshow video encoder configuration).

Sony Vegas 7 nie obsługuje plików wideo z FourCC DX50 i XVID i nie ‘współpracuje’ z kodekiem Xvid.

Generalnie wideo MPEG-4 jest obsługiwane, musi mieć jednak konkretny ‘kod’ FourCC i musi być zainstalowany kodek DivX 6 lub ffdshow VfW.

Przy wideo skompresowanym kodekiem DivX 3.11 (FourCC DIV3) - Sony Vegas skorzystał z zainstalowanego kodeka DivX 3.11, ale już nie z DivX’a 6 czy ffdshow VfW.

Po zmianie FourCC na DIVX (jak również inne wspomniane) - przy wykorzystaniu DivX’a 6 lub ffdshow VfW obraz nie był prawidłowo dekompresowany.

Przy wideo skompresowanym kodekiem x264 VfW - obraz był dekodowany z wykorzystaniem ffdshow VfW.

Program niestety ‘nie chciał współpracować’ z plikiem AVI utworzonym za pomocą makeAVIS ze skryptu Avisynth.

:wink:

sonyvegasdivxmp4vffdshoor1.th.jpgsonyvegasxivddivxdivxym2.th.jpg

sonyvegasdivx311zx8.th.jpgsonyvegasx264vfwffdshowzw8.th.jpg

Tak to jest jak się nie ma miejsca na dysku :stuck_out_tongue: Uncompressed i wszystko ładnie śmiga :stuck_out_tongue: :wink:

Placio74 spoko, dzięki za wyjaśnienie. ale Co mam zrobić? Jaki kodek zainstalować? Musze uruchomić te pliki AVI w Vegasie. Jak to zrobić kroczek po kroku?

matek143 To zajmuje bardzo duzo i nie wyobrażam sobie abym w ten sposób zrobił. Chyba że można jaeszcze jakos ingerowac w jakosć, Ale nie chce na niej nic tracić.

Jaki program do edyci filmów mógłby to jeszcze odczytać, w miare nie drogi lub darmowy. Odpada Movie Maker

Złączono Posta : 29.08.2007 (Sro) 18:19

Przemyślałem to… nie ma możliwości kupienia 2 programu. Jak skompresowac DVD do jakiego foramtu bez utraty jakości (zbyt dużej) i aby ładnie smigało to na Vegasie 7.0. Do kompresi wczesniej używałem 123 DVD Converter. Prosze o jasną odpowiedź aby teraz bez problemów było :wink: :wink:

Musi być zainstalowany kodek DivX lub filtr ffdshow (który jednocześnie może służyć jako wrapper VfW) oraz wymagana jest zmiana FourCC.

Odnośnie ffdshow.

Konfiguracja VfW (ffdshow video encoder configuration) > Decoder > Kodeki > i włączona obsługa dla DivX 4/5/6 (przy FourCC DIVX) lub Other MPEG4 (dla FourCC MP4V) lub FVFW, FFDS (‘wewnętrzne’ FourCC ffdshow).

Placio74 Dzięki wiekie, podaj nr konta bankowego to Ci przeleje pieniądze za pomoc. :smiley: :smiley:

Oczywiście jak dotrzymam terminu :wink: :wink: Dzięki wielkie kodek ffdshow pomógł :slight_smile:

Złączono Posta : 30.08.2007 (Czw) 17:31

Jeszcze mam do Ciebie pytanko Wiesz moze jakie optymalne konfiguracie mógłbym zastosować przy bardzo długim projekcie (około 6 godzin) aby nie traciło nic na jakosci (i tak juz po konwersi straciło) a zeby nie wzrastała liczba MB :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Bardzo był bym wdzieczny za podanie optymalnej konfiguracji.

Dotychcasz robiłem małe produkcje do 1h wiec tam nawet nie ustwiałem za dużo. na 1 dvd sie mieściło:) A teraz zalezy mi na miejscu i na jakości.

A tu przyznam, że zbytnio Ci nie pomogę.

Po prostu zainteresował mnie konkretny problem, który sprawdzałem na wersji trial - a w sumie nie miałem okazji do dłuższej ‘zabawy’ z Sony Vegas.

Wydaje mi się że to nie jest wykonalne (bez strat w jakości i jeszcze by zmieściło się na jednej płytce DVD-5).

Raczej należałoby pomyśleć nad podziałem materiału i docelowej konwersji dla 2 lub 3 płytek DVD (ewentualnie 1 lub 2 DVD-9).

Możesz to nieco rozwinąć?

Może rekompresja jest zbędna?

Aby zmontować film w Vegasie przekonwertowałem DVD do AVI. Nie jestem w stanie dokladnie powiedzieć jaki uszczerbek na jakości odniósł film. ale juz na 1 rzut oka widać że DVD jest w lepszej jakości.

Może zobrazuje to tym że z płytek od kamery (DVD 1.4 GB) po przekonwertowaniu plik AVI zajmuje około 500 mega.

Szczeże mówiąć nawet nei sprawdzałem czy Vegas moze montować pliki DVD, ale podejżewam że nie.

A na tej płytce DVD masz pliki o rozszerzeniu .vob, czy może .mpg?

A może jeszcze inaczej?

Sony Vegas ‘nie widzi’ co prawda plików o rozszerzeniu .vob, ale… pliki .vob to przecież MPEG-2, które jest obsługiwane raczej bez problemu.

sonyvegasmpeg2do1.th.jpg

Jak sądzę, wystarczy zrzut na twardy dysk i ewentualna zmiana rozszerzeń plików.

Pliki VOB można scalać (VOBMerge), jak i zamienić na formę łatwiej ‘przyswajalną’ przez różne programy (VOB2MPG, Avidemux).

A przy okazji… zwróciłeś uwagę na opcję _ Import __ DVD Camcorder Disc… _?

Przed obróbką w takich programach jak Sony Vegas, najlepiej unikać zbędnej (stratnej) rekompresji.

Albo importujemy pliki źródłowe, albo ewentualnie wykonujemy konwersję bezstratnym bądź małostratnym kodekiem (np. Huffyuv).

Niemal przy każdej rekompresji następuje starta jakości (podobnie jest przy obróbce grafiki bądź audio).

Cześć!

Mam ten sam problem co twórca tematu, próbowałem wszystkich podpunktów w tym temacie jednak nie wychodzi to jak miało, w ffdshow mogę ustawić przy divx 4/5/6 albo xvid albolibavcodec albo disable

12ud5.jpg

Jednak niezależnie które ustawie, po uruchomieniu avic

34qm4.jpg

i zmianie na divix kiedy próbuje włączyć film używając Sony vegas uzyskuje jedynie:

56hq3.th.jpg

Czarny ekran, nic poza tym…

Jest na to jakaś rada?

Jeszcze może wspomne o tym, że problem napotykam kiedy próbuje wczytać nagrane wcześniej filmiki we fraps-ie…

Proszę o pomoc.

Przypatrz się uważnie zrzutowi który zamieściłeś - ffdshow video decoder configuration. :?

Masz włączyć obsługę DivX’a w konfiguracji VfW…

ffdshowvfwdivxkr3.th.jpg

A Fraps jest zainstalowany?

sonyvegasfrapsxq2.th.jpg

Wymagany jest dekoder (kodek) Fraps’a (ffdshow w tym przypadku się nie sprawdzi).

No tak, wszystko przez najgłupszy mały szczegół, nie zainstalowałem Fraps’a na tym komputrerze… Wielkie dzięki za pomoc! Pozdrawiam.

Bardzo Was proszę, napiszcie w jednym poście krok po kroku jak to zrobić, żeby te przeklęte .avi’ki się do Sony Vegas importowały z obrazem :slight_smile:

Mam problem na tej stronie jest Vegas Movie Studio+DVD Platinum Edition 7.0a i nie moge nigdzie znalezc nr. serial aby mi dzialal .

pomocy :!:

Złączono Posta : 08.09.2007 (Sob) 17:04

Szukam serial do Vegas Movie Studio+DVD Platinum Edition 7.0a

gdzie mozna go znalezc?

pilne :!:

blagam o pomoc

No ja myślę, że Pan Google Ci może pomóc.