Sony Vegas 8 - renderowanie zatrzymuje sie

Witam, otóż problem jest taki ja w temacie. Posiadam Sony Vegas 8.0 Pro. Jednak nie mogę zrenderować filmu, a trwa on tylko 3 minuty, na dodatek tylko 1 minuta jest gotowa. Jeśli wybieram avi, zatrzymuje się na 19% jednak czas na liczniku leci dalej. Czekam, czekam i nic. Wybrałem, któryś inny format, wtedy renderowanie zatrzymało się na 22%. Na jakimś innym w ogóle na 6%. Nie mam pojęcia co mam z tym zrobić, żadnych errorów nie ma, więc nie wiem jakich rozwiązań mam szukać… Proszę o pomoc.

  • sprawdź czy firewall nie blokuje tego programu

  • wyłącz ochronę rezydenta w stosowanym przez Ciebie antywirusie

  • ściągnij najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej i płyty głównej

Pozdrawiam

Firewall nie blokuje sony Vegas, a sterowniki zainstalowałem najnowsze i dalej to samo :(.

A co do antywirusa to używam Kasperskiego 7.0, ale szczerze powiedziawszy nie wiem o co chodzi z tą ochroną rezydenta :oops: .

Ochrona rezydenta polega na skanowaniu przez antywirus plików znajdujących się na dysku w czasie rzeczywistym, chodzi o to aby jak najszybciej wyłapać zagrożenie. Może rezydent klasyfikuje jakiś plik składowy sony Vegas właśnie jako zagrożenie i stąd zamieszanie. Wyłącz rezydenta (lub całego antywira) i sprawdź. Pozdrawiam :slight_smile:

Nic to nie dało.

Zresztą nawet jakby to ten rezydent blokował, myślę, że zablokowałby go już na samym początku…

Sprawdzałeś temperatury jakie osiąga Twój procesor i karta graficzna?

Pozdrawiam :slight_smile:

Procesor chyba dobrze daje czadu wtedy, bo wentylator jest o wiele głośniejszy niż przy normalnej pracy. Jednak to dziwne żeby wina była w sprzęcie, inni mają słabsze komputery i u nich działa…

Sprawdź dokładne temperatury, przy użyciu speedfana lub everesta i podaj je tutaj, to nie musi być wina sprzętu ( w sensie jakiegoś defektu) ale po prostu przegrzewający się procesor lub karta graficzna. Pozdrawiam :).

Zainstalowałem Sony Vegas 7 i działa.