Sony Xperia Arc S - soft

(Adriansek4) #1

Witajcie!

Niestety mój arc S ma zablokowany BL i nie można go odblokować. Mam w sumie tylko jedno pytanie, jest jakiś dobry czysty soft Androida ICS, lub wyżej, jak na razie korzystam z Ultimate HD 5.0, ale strasznie lubi się przycinać i ciągle brakuje mu miejsca na głupie apps ze sklepu, które zaczynają irytować, bo brakuje miejsca przy ich aktualizacji, a telefon się ucegla strasznie powolnie reaguje, czasem szybko, a często mu się zdarzaką "zadyszki". Jak go zoptymalizować tego soniaka? To w końcu 1.4 Ghz procek. Ma ktoś pomysł? Ja już sam nie wiem co zrobić, irytujące jest to, że brakuje mu miejsca mimo, iż instaluje wszystkie apps na karcie SD. No i owczywiście jest wgl jakaś możliwość odblokowania tego BL? Telefon kupiony w naszym kochanym Orange, co branduje softy i nakłada simlocki. :smiley:

(Szczepaniak5315) #2

Zadyszki zawsze będą bo to tylko 1 rdzeń i dlatego odczuwasz to duszenie się. To podobnie jak w komputerach że stary jednordzeniowy Celeron 3 Ghz zawsze będzie wolniejszy niż powiedzmy 2 rdzeniowy core duo 1.8 Ghz. Moje dziewczyna miała ten telefon i taki już urok tego telefonu że lubi się przyciąć

(struart) #3

http://forum.android.com.pl/f308/tutorial-jak-odblokowaae-bootloader-64300/

(michq) #4

@struart Autor tematu posiada telefon z Orange, więc nie odblokuje bootloadera metodą oficjalną, ponieważ ma zablokowany fastboot.

Zobacz tutaj. Gdybyś miał odblokowany bootloader, to bez problemu można ładować LX CM11, który działa naprawdę przyzwoicie.

(struart) #5

Zgadza się przepraszam poszedłem po najmniejszej linii oporu teraz się do edukowałem. Nigdy żadnego telefonu od Orange bo to straszne jest widzę :smiley:

(michq) #6

Dokładnie. :smiley: Każdy operator w Polsce sprzedaje telefony bez żadnych blokad, a Orange blokuje wszystko co się da.

(Piotrek2255) #7

Przy zablokowany bootcie mało zdziałasz, do tego telefon nie pierwszej świeżości. Na twoim miejscu zainstalowałbym Gingerbreada, zrobił roota, wyczyścił ze zbędnych aplikacji a co cięższe zamieniłbym na coś lekkiego.

A dlaczego nie ICS? Bo Sony spartoliło ICSa dla Xperii 2011 :wink:

(Adriansek4) #8

Dzieki za odp, wracam na GingerBread :slight_smile: