Sony Xperia Arc S - soft

Witajcie!

 

Niestety mój arc S ma zablokowany BL i nie można go odblokować. Mam w sumie tylko jedno pytanie, jest jakiś dobry czysty soft Androida ICS, lub wyżej, jak na razie korzystam z Ultimate HD 5.0, ale strasznie lubi się przycinać i ciągle brakuje mu miejsca na głupie apps ze sklepu, które zaczynają irytować, bo brakuje miejsca przy ich aktualizacji, a telefon się ucegla strasznie powolnie reaguje, czasem szybko, a często mu się zdarzaką “zadyszki”. Jak go zoptymalizować tego soniaka? To w końcu 1.4 Ghz procek. Ma ktoś pomysł? Ja już sam nie wiem co zrobić, irytujące jest to, że brakuje mu miejsca mimo, iż instaluje wszystkie apps na karcie SD. No i owczywiście jest wgl jakaś możliwość odblokowania tego BL? Telefon kupiony w naszym kochanym Orange, co branduje softy i nakłada simlocki. :smiley:

Zadyszki zawsze będą bo to tylko 1 rdzeń i dlatego odczuwasz to duszenie się. To podobnie jak w komputerach że stary jednordzeniowy Celeron 3 Ghz zawsze będzie wolniejszy niż powiedzmy 2 rdzeniowy core duo 1.8 Ghz. Moje dziewczyna miała ten telefon i taki już urok tego telefonu że lubi się przyciąć

http://forum.android.com.pl/f308/tutorial-jak-odblokowaae-bootloader-64300/

@struart Autor tematu posiada telefon z Orange, więc nie odblokuje bootloadera metodą oficjalną, ponieważ ma zablokowany fastboot.

Zobacz tutaj. Gdybyś miał odblokowany bootloader, to bez problemu można ładować LX CM11, który działa naprawdę przyzwoicie.

Zgadza się przepraszam poszedłem po najmniejszej linii oporu teraz się do edukowałem. Nigdy żadnego telefonu od Orange bo to straszne jest widzę :smiley:

Dokładnie. :smiley: Każdy operator w Polsce sprzedaje telefony bez żadnych blokad, a Orange blokuje wszystko co się da.

Przy zablokowany bootcie mało zdziałasz, do tego telefon nie pierwszej świeżości. Na twoim miejscu zainstalowałbym Gingerbreada, zrobił roota, wyczyścił ze zbędnych aplikacji a co cięższe zamieniłbym na coś lekkiego.

 

A dlaczego nie ICS? Bo Sony spartoliło ICSa dla Xperii 2011 :wink:

Dzieki za odp, wracam na GingerBread :slight_smile: