Sony xperia compact Z3 vs Z5 oraz samoczynne pękanie szkła [plecki i przód]

Witajcie,
Chcialabym sie zaczerpnac informacji od np. wlascicieli smartphonów tylko i wylacznie tych modeli, ktore są w temacie. (porownania do innych modeli mnie nie interesuja :slight_smile: )

Hm, trudny temat pękajacych obudów (materiały szklane/tutaj: żałuję ze nie plastikowe…)
Delikatny temat modelu sony xperia Z3 compact.
Wyczytalam na forach o doswiadczeniach uzytkowników z samoczynnie pekajacym szklem przednim i tylnym (winne prawdopodobnie przegrzanie) tego modelu. Jak dla mnie wada materialu niedopuszczalna, szczegolnie jesli sami dbamy o telefon i uwazamy zeby nie uderzyc w nic/zeby nie spadł +ew. pokrowiec. Dodatkową ujmą w tej sytuacji jest problem z pozytywnym rozpatrzeniem gwarancji w autoryzowanych serwisach: czytalam, ze raz wymieniaja bez gadania w np. 5 dni, a raz odsylaja twierdzac, ze to mechaniczna usterka z winy uzytkownika. Taka losowość…

Chcialabym sie dowiedziec, czy w w modelu Z5 COMPACT tez jest ten sam problem z “samoczynnie” pekajacym szkłem, czy zostal on skorygowany?

Wg mnie w parametrach sa to BARDZO fajne telefony, ale do cholery - trwać w strachu, ze popękają plecki lub przód ot tak, bez “powodu” i trzymac kciuki, ze serwis to zaakceptuje? ( i ile razy tak? )