Sony Xperia J "Bootloader unlock allowed: No" Help! :(

Witam wszystkich dobroprogramowiczów. Bardzo proszę o pomoc. Sytuacja mianowicie wygląda w ten sposób. Zimą wziąłem na umowę smartphone’a Sony Xperia J. Czasem jest zamulony a winą jest oczywiście wgrany syf od Orange, ale aby doprowadzić tel do porządku należy wgrać chociażby czysty Jelly Beam od Sony i tu pojawiają się schody :confused: Zablokowany bootloader. Czy moglibyście napisać ile kosztuje zdjęcie tej blokady? Wiem, gwarancja przepadnie ale wolę wieć w pełni szybki i niezawodny telefon. Czy będzie to opłacalne, czy mogą to zrobić, czy muszą to zrobić na życzenie klienta? Bardzo dziękuję za pomoc. :slight_smile:

Nie musisz aż zdejnować bootloadera - jest to potrzebne tylko do zmiany kernela. Możesz po prostu wgrać soft po zrobieniu sobie roota na telefonie i dobraniu odpowiedniego softu dla Twojej komórki i kernela

Nie licz na to że orange będzie ci odblokowywać bootloader :smiley:

A moglibyście mi pomóc bo cały dzień w tym g.wnie siedze i nic nie znalazlem. Dodam, że mój nr. kompilacji to: 11.2.A.0.31 oraz Android 4.1.2 Jelly Bean.

Bez możliwości odblokowania bootloadera nie odblokujesz go. https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&cad=rja&uact=8&ved=0CJIBELcCMAk&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DQgwjxV2C_d0&ei=1Ae_U_CNB-ey0QX_84CIAQ&usg=AFQjCNHAfB6hxbQxzZAOjdbnV0keTTGkgg&sig2=14J0LQkUZC1KPVFWohkF9Q&bvm=bv.70810081,d.d2k

Telefon z Orange możesz sobie dać spokój oni blokują wszystko co popadnie tak, że tego nie idzie odblokować domową metodą, a często nawet żadną płatną :]

 

Możesz próbować wgrać jakieś softy, które nie potrzebują odblokowanego boota wiem, że Xperie miały takie softy.

A słuchajcie czy jest możliwa taka opcja: kolega ma również J’tke (chyba odblokowaną), po zamianie płyty głownej telefon działałby z odblokowanym bootloaderem? Czy nie straciłbym gwarancji?

Wymiana płyty i ty się o gwarancje pytasz litości przecież wtedy zmieni ci się wszystko w telefonie mac karty, bluetoothow i imei lol