Sony Xperia J - opinie

Witam,

zastanawiam się nad kupnem SX J. Jednak ze znalezieniem rzetelnych opinii jeszcze ciężko. Podstawowy problem to jego procesor. Czy jest wystarczający do komfortowej obsługi ICS?

Dodam, że szukam telefonu do (poza standardową komunikacją) wygodnej obsługi internetu i dokumentów (PDF, MS Office), radio i muzyka, czasami filmy, GPS. Nie potrzebuję telefonu do gier i aparat też nie jest priorytetem.

Zastanawiam się też na HTC One V. Idealny wydawał się HTC Desire S ale żaden operator już go nie oferuje.

Procesor nie jest aż takim wielkim problemem, jak nie grasz w gry to powinien ci wystarczyć, natomiast polecam poszukać czegoś z większą ilością pamięci bo 512MB to naprawdę mało.

Tym bardziej że np. w Xperiach jest jakaś magia z tym RAMem. Niby jest zainstalowane 512 MB, ale dostępne jest ok 400 MB (jedni podają 425MB, ktoś mi podał że ma w sumie 395 MB dla użytkownika).

Ale w każdym androidzie tak jest, poza tym GPU chyba nie ma osobnego RAMu więc też sobie pewnie część rezerwuje.

Jednak w tym przedziale cenowym 512MB RAM to norma. Chyba, że możecie polecić jakiś model.

U mnie na 256MB RAM był dostępny cały RAM (mierzone kilkoma programami).

Szajsung galaxy ace II ma 768MB Ram i dwurdzeniowy Soc St-erricsona, dodatkowo gpu mali 400 niestety w wersji Mp1.

Na samsungach też tak jest, zawsze system zajmuje jakąś część pamięci RAM. Zwykle jest to 150-200MB.

na palcach dwóch rąk policzę ile telefonów ma 1GB RAM i są to raczej telefony z wyższej półki.

512-768MB RAM pozwala na wygodną pracę na urządzeniu.

odnośnie samej SX J, to polecam poszukać czegoś innego bo ten telefon jest, delikatnie mówiąc, zbudowany na częściach archeologicznych ot np. procesor 7227A szału nie robi.

http://mojegsm.istore.pl/pl/oferujemy-p … ancji.html

ja tam polecam Sony Xperia P - podobna cena, a ma więcej ram-u, lepszy procesor, lepszy aparat i ma więcej pamięci (bo aż 16gb i chyba nie jesteś w stanie tego zapełnić (a przynajmniej mi się to nie udało :D) - dlatego też nie ma wejście na karty pamięci) a ponieważ osobiście go używam to mogę go szczerze polecić :slight_smile:

tu masz porównanie obu - SX J i SX P + Sony Ericsson Arc S (starszy i większy, ale w podobnej cenie):

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/5935/6533/5368/0/