Sony Xperia P(LT22i) nie działa dotyk po zalaniu. Da się odzyskać dane?

Witam,mam nadzieję, że może na tym forum ktoś mi pomoże bo jak na razie na innych nie znalazł się nikt chętny do pomocy. Otóż przedstawię całą sytuację jaka mi się przydarzyła w związku z moim Soniaczem. Jakieś 4 tygodnie temu mój sony zamókł otóż leżał jakiś czas na mokrej pralce. Z początku nawet nie załapałem, że jest mokry więc nie został wyłączony dopóki nie wyłączył się sam. Kilka razy starałem się go odpalić ale wyświetlacz nie działał. W końcu wyłączyłem go na całą noc i rano nadal nic. Rozebrałem go na części pierwsze by wysechł bardziej i po złożeniu wyświetlacz zaskoczył, wibracje działały nie działał chyba tylko dotyk na ekranie bo nie mogłem odblokować telefonu natomiast na przyciskach tych przeźroczystych po dotknięciu dała się odczuć wibracja. Ponad to wyskakiwał komunikat o tym że karta sim została zablokowana gdy karta była włożona. Telefonu nie mogłem wyłączyć, więc tak pochodził, aż bateria się rozładowała całkowicie do 0. Teraz po 4tyg. gdy skonczyłem remont na nowo chciałem się zająć tym tematem bo zależy mi na kontaktach które były zapisane w telefonie, a nie na karcie,(ku mojemu zaskoczeniu Telefon wogóle nie reaguje. Po podłączeniu do komputera oświeca się czerwona dioda i to jest wszystko na co go stać. Próbowałem go załączać na różne sposoby przez trzymanie przycisków bocznych i nic.

Nawet po tym jak telefon jest podpięty dłuższy czas do kompa nic się nie dzieje.). Ale nie w tym problem bo jak się okazało mimo iż dioda świeciła gdy był podpięty pod laptopa to nie ładował się natomiast z gniazdka przez ładowarkę udało się go naładować. No, ale  problem z dotykiem nie zniknął, rozbierałem go już kilka razy i nie potrafię rozgryźć co go boli. Mam porobione zdjęcia poszczególnych części  telefonu jak je znajdę to podrzucę natomiast głównie jedno miejsce przykuło moją uwagę, ale jak domniemam to ten fragment jest odpowiedzialny za działanie bocznych klawiszy a one działają. 

http://zapodaj.net/326a41e7dd4d3.jpg.html tu jest zdjęcie tego elementu.

Reasumując w związku z tym że nie działa dotyk nie mogę odblokować wyświetlacza, co uniemożliwia mi połączenie się z komputerem. Gdy podepnę go pod laptopa znajduje mi dysk zewnętrzny ale jak wejdę na niego okazuje się pusty, to chyba dlatego że telefon nie jest odblokowany. Jak już wspomniałem zależy mi przede wszystkim na kontaktach, zdjęciach czyli zawartości dysku. Czy jest jakiś sposób na to by skopiować/odzyskać te dane o których mowa ? Przez program Sony PC companion też nic nie zdziałałem. No i oczywiście jeżeli w ogóle telefon zacznie w pełni działać też będę niezmiernie zadowolony, więc może ktoś ma jakieś sugestie/rady ?   :). 

PS. telefon nadal mam rozebrany na części i w każdej chwili mogę zdjęcie zrobić w razie czego.

Nadmienię jeszcze że przy pierwszym rozbieraniu chciałem rozszczepić ten przeźroczysty element na którym są 3 dotykowe przyciski może dlatego nie działa mi ten dotyk?

Jak Ci nie wczytuje danych z pamięci telefonu/karty pamięci, to pewnie masz założone hasło na ekran blokady. Jak masz połączenie z Internetem (na telefonie), to przez komputer korzystając z menedżera urządzeń Android usuń blokadę i zobacz, czy wtedy będziesz mógł skopiować kontakty na komputer przez PC Companion. 

Ponadto Xperia P obsługuje OTG. Możesz kupić przejściówkę OTG (groszowe sprawy) i podłączyć mysz USB pod telefon i za pomocą myszy sterować telefonem i tym samym spróbować odzyskać dane. 

na 100% skorzystam z twoich porad ! dam znać czy jakoś uda się dotrzeć do telefonu :slight_smile: pierwsze go muszę poskładać do kupy, ale dziś mi się już nie chce . Dzięki za podsunięte pomysły

 

EDIT:// 

Ok, będąc na mieście dzisiaj zakupiłem przejściówkę. Następnie telefon poskładałem w całość i wnioski są następujące na chwilę obecną:

Odnośnie twojej intuicji tak kolego, miałem hasło na blokadę ekranu.

Jeżeli chodzi o menadżera urządzeń android to niestety funkcja internetu nie była włączona z tego co widzę po ikonach. W momencie gdy dałem wyszukaj urządzenie  Lt22i wyskoczyła mi informacja, że ostatnio był dostępny 3 października. Także chyba przed zalaniem jakoś. 

 

Następnie zakupiłem przejściówkę OTG, podłączyłem mysz… i tu zaś zonk bo podłączeniu myszy znika mi klawiatura dotykowa i nie mogę wklikać hasła zostaje tylko okienko Wprowadź hasło i wolne pole tak jak normalnie natomiast żadnych cyfr nie mam.  Jak odłączę mysz,  klawiatura znów pojawia się na ekranie.

Następnie wrzuciłem kartę sim do telefony wykonał się restart ale komunikat wyskakuje Tylko połączenia alarmowe, karta sim została zablokowana o_O heh, w innym telefonie który używam a mianowicie nokia 3510i sim chodzi normalnie. 

Odnośnie 3510i, kur,… telefon nie do zajechania już ma chyba z naście lat dalej służy mi jako zastępczak dla nowoczesnego szmelcu. :smiley: w każdym bądź razie dobrze że mam żonę bo nic bym nie wyrwał na ten telefon heheh ;D

 

ma ktoś jakieś pomysły jeszcze odnośnie tej sytuacji ?

pozdrawiam bielo,

 

A podłączając klawiaturę udałoby się ewentualnie  odblokować ekran ale czy w momencie zmiany klaw. na myszkę się ponownie nie zablokuje?

jeżeli ktoś miałby możliwość sprawdzić takie rozwiązanie to będę wdzięczny bo osobiście nie posiadam klawiatury w domu gdyż nie posiadam Desktopa.