Sony Xperia Tipo - root, recovery, instalacja romów itd


(Ankiewicz Mar) #1

Witam, potrzebuję pomocy z tym modelem, bo pamiętam, że ostatnio miałem straszne z tym problemy. Może ktoś już ma jakieś większe doświadczenie i będzie w stanie pomóc. Ogólnie to przekleję to, co pisałem w innym miejscu:


(Piesek64) #2

Tak trudno poszukać w Google pod kątem ,,jak zainstalować custom rom na ST21i"?


(Ankiewicz Mar) #3

Nie rozumiem, dlaczego ludzie w Internecie pomagają z taką pretensją. Oczywiście dziękuję za link i zobaczymy co z tego będzie, ale jeżeli sprawiło ci tyle przykrości, to polecam na przyszłość po prostu nie stresować się i nie pomagać. Ja sobie kiedyś już sam poradziłem, ale poświęciłem na to cały dzień chyba.

Pisałem, że poradników jest milion, ale żaden mi w pełni nie pomógł ostatnio w pełni, dlatego poprosiłem o zgrabny tutorial, bo wtedy chwilami się bałem, że telefon już mi nie wstanie w ogóle.

Pozdrawiam

Dam znać jak poszło :slight_smile:

Relacja na żywo:

Jak narazie instalacja pierwszego z programów zabiła mi 2 raz preglądarkę, co mi się strasznie nie podoba ale ok, lecę dalej.

Oczywiście na starcie pierwsze niepowodzenie:

Program nie widzi urządzenia.

Program podmienił stronę domową w przeglądarce i zainstalował sobie dodatek. Ja dziękuję za takie poradniki.A to tylko widoczne skutki, cholera wie co tam jeszcze sobie poinstalował.

Zainstalował sobie coś o nazwie "trolatunt", "WindowsMangerProtect" oraz "vi-view". Wiedziałem, żę to się tak skończy.

Teraz zauważyłem program o nazwie "genesis". Przeglądarka co chwilę wypluwa jakieś nowe, nieporządane karty. Przestrzegam przed używaniem tego poradnika. Idę czyścić system.

Mam nadzieję, że teraz każdy zrozumie, dlaczego poprosiłem o zgrabny i pewny tutorial.

Gdyby ktoś się zastanawiał, po co ta relacja na żywo: z góry wiedziałem jak to się skończy. NIGDY nie korzystajcie z tego typu programów - "Cośtamcośtam POWER PRO". Sam interfejs tych programów mówi, że zainstalowane zostanie dodatkowo jakieś /cenzura/, mimo odchaczenia min. instalacji Opery przy instalacji. Całkowicie świadomie zorbiłem sobie syf w systemie. Strach pomyśleć, co by się wydarzyło, gdybym poleciał dalej za instrukcją, bo przecież poległem na 1 punkcie.

 

W ogóle w tym momencie muszę pochwalić Internet Explorer, bo wyświetlił mi komunikat, że nieznany program chce mi zmienić stronę domową i pytanie, czy się na to zgadzam. Nie używam IE, tylko inna osoba tam jest zalogowana na paru stronach i czasami odpala, ale plus naprawdę ogromny z mojej strony.

Tak zupełnie na marginesie, to chyba Microsoft naprawdę wziął się za swoje produkty a w zasadzie tylko opinia i smród się ciągną za nimi. IE 11 jest nie do poznania.


(Piesek64) #4

Nie zaznaczaj nigdy opcji instalacji dodatków. Co do tego, że program nie widzi urządzenia - zainstaluj sterowniki od Google.


Odblokowanie bootloadera: http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_coconut dokładniej Unlock your Live with Walkman. Poradnik dla coconuta, ale ten krok działa przy każdym urządzeniu Sony, który ma blokadę bootloadera i wykorzystuje kody deweloperskie.


Flash recovery: pobierz recovery dla Twojego ST21i o nazwie ClockWorkMod i przeflashuj je fastboot flash recovery .img


Flash roma jak przy innym urządzeniu. To samo root.


(Ankiewicz Mar) #5

Napisałem, że odchaczyłem co się dało, min. z tego co pamiętam instalacja Opery.

Ogólnie dzięki za rzeczową odpowiedź.

Też dam znać jak poszło.

Pozdrawiam