Sony Xperia U Jelly Bean 4.1

Doszły do mnie informacje, że Sony jednak planuje wydać aktualizacje androida dla tego modelu.

http://www.techenclave.com/news/exclusi … queue/533/

I tu moje pytanie czy wersja 4.1 jest lepsza wydajnościowo od 4.0.4? Czy jest sens aktualizacji tego modelu i czy telefon nie będzie się dusił?

Na razie to tylko plotki, ale prawdopodobnie będzie aktualizacja SXU do JB.

Na razie pewnym jest tylko, że Xperie 2011 nie dostaną aktualizacji.

JB jest nieco lżejszy od ICS, wprowadza trochę usprawnień. Na pewno warto zaktualizować telefon.

Na highendach rzeczywiście jest lepiej, ale na słabiutkich telefonach np. w moim przypadku ICS chodził lepiej. Słabe procesorki i GPU nie wyrabiają przy tripple-bufferingu i innych ficzerach prodżektu batter.

Mam nadzieję, że aktualizacja pojawi się niedługo. Z tego co wyczytałem Piotrek ma rację, nowa wersja jest znacznie lepsza.

O każdej nowej mówi się ze jest lepsza, ja uwazam ze to tylko nowe błedy dodane do starych =P~

…powiedział użytkownik Androida 2.1

Możesz popatrzyć na YT porównanie SGSIII działającego na ICS i nowego Note działającego na JB - choć oba są b.szybkie to ten drugi chodzi płynniej.

Miejmy nadzieję że Sony nie zrobi wpadki jak z niektórymi telefonami Xperia z Androidem 2.3 - czyli nie wyda nowszej wersji na siłę, na której nie da się pracować (vide słynny update do Neo V).

SGSIII i Note mają znacznie lepszy sprzęcior, więc wiadomo, że na nich wszystko ładnie hula czy to na 4.0.4 czy 4.1. Zastanawia mnie czy dwurdzeniowiec 1 GHz to uciągnie.

@Deadlyblonde

Androida 4.2 uciągnie jednordezniowe 1 GHz Cortex A9 wspomagane przez jednordzeniowe GPU Mali400.

Tak ale mi chodziło o różnice między JB a ICS - mimo wszystko JB chodzi lepiej. Czyli na słabszym sprzęcie też będzie chodził lepiej.

Bez problemu.

To pozostaje czekać aż Sony łaskawie wypuści aktualizacje… nie mogę znieść 4.0.4, bywają momenty, że strasznie tnie.