Sony Xperia Z, pytanie dot. screen protektora i nie tylko


(Pinio150) #1

Witam serdecznie!

Model Sony Xperia Z, posiada fabrycznie naklejone przez producenta tzw. "screen protektory". Mają one za zadanie chronić wyświetlacz w przodu i tył telefonu z tyłu przed rysowaniami. Ściągając oryginalne folie tracimy z przodu napis SONY a z tyłu logo transmisji danych bezprzewodowego NFC. Pytanie teraz: gdzie można kupić te screen protektory?

I mam pytanie do użytkowników tego modelu, który go posiadają czy ten telefon jest faktycznie odporny na upadki? Bo czasami patrze na allegro i są sprzedawane sztuki ze statusem uszkodzone z uszkodzonym dotykiem (nie działa cześć albo całość). Czy ten telefon nie jest faktycznie taki odporny jak deklaruje producent, czy osoby które go po prostu miały są niezwykłymi pechowcami i tak im upadnie, ze się po prostu uszkodzą, czy trafiają się po prostu sztuki wadliwe.

Kolejnym pytaniem jest to czy telefon jest awaryjny czy dobrze znosi warunki w kieszeni i tylko ten wyświetlacz jest taką pięta achillesowa? 8)


(xomo_pl) #2

z tymi pytaniami to zajrzyj na android.com.pl :wink: najszybciej dostaniesz odp bo pełno tam ludzi z Xperią Z.

te folie powinny być w salonach Sony. Pytanie po co chcesz ją ściągać>?

folia z przodu ma jeden ważny cel ta oryginalna- w razie upadku ekran “tylko” pęka a szkło nie rozpryskuje się więc nie pokaleczymy się.

Ekran uchodzi za średni w xperiach, nie tylko w tej Z. Dopiero nowe modele co teraz wejdą mają coś zmienić w tej sprawie. Ale jego jakość nie jest tragiczna. Na swoim blogu na DP opisałem krótki rzut oka na ten smartfon