Sony Xperia Z1 - nie działa głośnik (do rozmowy)

Witam. Odebrałem dzisiaj z serwisu naprawioną Z1 (pękł wyświetlacz). Wszystko działało dobrze dopóki nie chciałem zadzwonić - nie było słuchać dźwięku. Próbowałem pobawić się w ustawieniach, aczkolwiek nic nie znalazłem. Zresetowanie też nic nie dało. Gdy podłączyłem słuchawki grał tylko 1 głośnik (lewy) - mimo, że działał przed naprawą perfekcyjnie. Dzwoniłem do serwisu, ale oni kazali mi przyjechać do nich w poniedziałek i teraz żadnych rad mi nie udzielili. Może wy się domyślacie co mogło nawalić. Pomożecie? 

Serwisanci coś schrzanili. Przed pójściem do serwisu, telefon oczywiście sprawny był? Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne, czy też przeinstalować system Android?

Nie próbowałem przywrócić ustawiań fabrycznych, bo może się to okazać wina głośnika niż systemu, aczkolwiek, jak w słuchawkach słyszę tylko lewy głośnik to coś może być na rzeczy… 

No to coś z płytą musi być najwyraźniej. Serwis schrzanił Ci telefon. 

Ja bym się skupił na tym, że słuchawki grają tylko na jedno ucho, jeśli podłącze je do telefonu. To może być wina softu. Czy zrobienie “reseta” (czyli ustawienia fabryczne) to może to w czymś pomóc? 

Reset nie koniecznie, ale hard reset już tak. Jeśli nie pomoże, to przeinstaluj po prostu soft, bo to może być rzeczywiście wina softu. Tak i ja przypuszczam od początku.

A jak się robi taki hard reset? Mam kliknąć w ikonę “przywróć ustawienia fabryczne - wymazuje wszystkie dane w telefonie” ?

Powinieneś być przedtem poinformowany, co zostanie usunięte, a co zostanie. Jak zrobić Hard Reset, masz tutaj https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z1-Z1s/Xperia-Z1-Physical-Hard-Reset-Button-FOUND/td-p/369607

 

Naciskasz i trzymasz czerwony przycisk.