Sony xperia z1 podróbka?

Siemka. Mam zamiar wymienić swój telefon. Szukając po internecie znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/sony-xperia-z1-zafoliowany-pl-20-7mp-gwaran-firma-i5355633834.html#tabsAnchor to jest jakaś podróba czy co? Bo nie ukrywam że patrząc na cenę to wygląda trochę podejrzanie. Myślicie że jest sens to kupować czy lepiej kupić jakiegoś słabszego w tej cenie pewniaka (LG G3s)?

  “dostawa to 9-25 dni od momentu wpłaty”

 

według mnie chińska “tandeta”

 

Ale skoro pisze że to jest sony xperia z1 to chyba to musi być ten telefon o którym wszyscy myślimy nie? Dodatkowo pisze tam coś takiego “Jesteśmy bezpośrednim i jedym pośrednikiem w sprzedaży telefonu dlatego cena jest taka niska. Kupując telefon za pośrednictwem aukcji, otrzymujesz gwarancje i 100% bezpieczeństwa.”

Jeśli cena jest podejrzanie niska, licz się z tym, że telefon może być również kradziony.

@nerfipro174 teoretycznie tak, praktycznie różnie bywa.

To egzemplarz po odnowie z Hong Kongu lub Singapuru zapewne. O gwarancji można raczej zapomnieć, słowa “gwarantujemy pomoc w realizacji gwarancji” wyjaśniają wszystko. Padnie telefon, firma zaraz się zwinie bo to tylko pośrednik i zostajemy z problemem. Kwestia jeszcze kto zapłaci cło, któremu podlegają paczki spoza UE. Jak już zamawiać to lepiej na aliexpress albo po prostu kupić normalnie nowy egzemplarz. Za 800zł można kupić używany lg g2 w bdb stanie z gwarancją.

@up co to znaczy “po odnowie”? Sorki ze tak pytam ale nie znam się za bardzo na telefonach, a kupując go chciałbym mieć pewność że nie jest jakąś podróbą itd

Pochodzenie tych modeli jest różne, można podejrzewać że są to egzemplarze po zwrotach, wymianach gwarancyjnych (w końcu te modele nie znikają). Przechodzą odnowę w postaci wymiany obudowy jeśli jest zużyta, czasem wymiana baterii gdy jest widoczna. Do tego często podrobione chińskie zamienniki ładowarek, słuchawek. Na koniec tylko nakleić folie na LCD i obudowę i już mamy tzw. nówkę. Rozrzut jakościowy tych telefonów jest różny, jedne wyglądają jak nowe, inne zdradza niska jakość obudowy. Spotkałem się z przypadkiem mijającego ekranu przy pełnej jakości. Czy taka wada zdarza się w prawdziwie nowych egzemplarzach odpowiedz sobie sam. W dodatku na pudełku są oznaczenia z chińskimi znaczkami, a w pudełku ulotki zagranicznych firm.

Czasem też dorzucają akcesoria w tylu adapter karty microsim na pełny wymiar czy baterie o pojemności przynajmniej 1000mAh większej niż oryginał.

Czyli według was lepiej kupić tą xperie czy pewnego LG G3 s za taką samą cene?

Z1 mocniejsza od G3s, choć troche przesadzili z wielkością tego telefonu w Z1. Pierwszą Z miałem i jeszcze była dość zgrabna, ale Z1 sporo przybyło milimetrów. Jeśli nie przeszkadza ci używka to lepszym wyborem od G3s będzie G2 lub G3 (kilkudniowe używki trafiają się po 1000zł). Choć nowy G3s też nie będzie złym wyborem.

No właśnie tylko mam bardzo ograniczony budżet tak do 800zł max, dlatego chciałem G3s