Sopcast - brak transmisji

Gdy klikam na jakiś kanał w sopcaście po prawej stronie wysuwa mi się okienko i zaczyna się buforowanie, czasem nawet kilkanascie minut i buforowało by dłużej gdybym miał cierpliowść. Natomiast W TYM CZASIE żADNA TRANSMISJA NIE LECI, TYLKO CZARNY EKRAN, EWENTUALNIE wYśWIETLANA JEST JAKAś TAPETA SOPCASTA. W tym czasie bufor osiąga różne wartości mniejsze, większe i ponownie mniejsze, nie osiąga natomiast 100%.

Tak jest na każdym kanale. W ogóle nie wiedziałem jeszcze jak ta transmisja wygląda.

Nie wiem czy to ważne ale gdy klikam podwójnie na dowolny kanał to pojawia sie komunikat

„Błąd programu Windows Media Player. Nie można wyświetlić określonego pliku."

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem albo ma jakieś sugestie"

Mam Win XP SP2 , łącze 512 (wiem ze innym chodzi sopcast na takim łączu)

może firewall blokuje. wyłącz zaporę i spróbuj

bufor żeby odpalić na 512(mam taki) musi dojść do 75-85

Zaporę mam na pewno zdjętą.

Bufor dochodzi nawet do 90… % i nic się nie dzieję a jedyne co moge zrobić to nacisnąć przycisk STOP (bo w czasie buforowania aktywny jest PLAY)

Ekran MediaWindowsPlayer’a ciągle jest czarny

:frowning: kompletna załamka

Download VLC http://www.videolan.org/vlc/ and install it, Then : Start the Sopcast stream for the game. Then let it buffer for a bit, then Start VLC --> Open network stream --> paste http://127.0.0.1:8902/tv.asf , press ok, and you got view of the channel.

Czyli w skrócie pobrać i zainstalować VLC, uruchomić sopcast, niech się transmisja zbuforuje i jeśli wciąż brak obrazu, wkleić w VLC stream: http://127.0.0.1:8902/tv.asf ,dać ok i oglądać.

Miałem ten sam problem i zrobiłem tak:

odinstalowałem sopcasta i sterowniki do video - miałem k-lite więc łatwo znalazłem i uninstall —> uruchomiłem ponownie komputer (może bez tego też by się udało ale wolałem tak) —> znalazłem dzieki dobreprogramy.pl :slight_smile: nowy pakiet k-lite codec i zainstalowałem, następnie zainstalowałem sopcasta i co? działa narazie tylko na programach które ma wgrane, ale wieczorem liga mistrzów więc sprawdzimy. Pozdrawiam i jeśli uda Ci się to tym sposobem to na jakimś forum gdzie pisałeś ten sam problem napisz jak się to naprawia, innym będzie łatwiej.