Sort alfabetycznie

Witam serdecznie
Potrzebuje pomocy
Składam książkę zawierającą utwory kilkunastu poetów. W jaki sposób ułożyć ich alfabetycznie w Wordzie

Każdy edytor to robi. :grinning:

Przenieś do arkusza kalkulacyjnego. W jednej kolumnie nazwisko (jeśli po nazwisku chcesz sortować, w drugiej treść, Zaznacz obie kolumny i wybierz sortowanie według pierwszej. Z wynikiem wróć do procesora tekstu :wink:

Faktycznie. Odpowiednio przygotowane dane można posortować bezpośrednio w procesorze tekstu.

1 polubienie

Czyli jeśli są autorzy, każdy ze zdjeciem i potem po parę utworów i następni tak samo zdjęcie autor tekst to mi to ułoży tak?

Raczej nie, to nie ma sztucznej inteligencji by sortować bloki, pewnie wciśnięcie w tabelę z obramowaniem i “marginesami” na “0” nie da dużo.

Nie ma szans. Dlatego poleciłem przenieść te dane do arkusza, obrobić i przenieść z powrotem.

Ok, dzięki za pomoc :slightly_smiling_face:

Poezja do mnie nie dociera, a tak z ciekawości. Kto co? Czyje?

Zbiór poetów podkarpackich

Nie wiem, czy nie prościej będzie pozapisywać utwory każdego autora w zwykłych plikach tekstowych i ponazywać je nazwiskami poetów (dzięki temu się posortują). Gdy już będziesz miał wszystko gotowe, wystarczy skopiować zawartość kolejnych plików do Worda/LibreOffice i odpowiednio przeformatować.
Raczej średnio widzę wiersze w Excelu, chyba, że są to wiersze z liczbami…