Sortowanie dużej ilości filmów po długości i innych parametrach

Cześć wszystkim,
Szukam darmowego prostego oprogramowania, które pozwoli mi na sortowanie filmów po takich parametrach jak długość czy data stworzenia. Jednym słowem to samo co mamy w windows. Kłopot w tym, że mając dość pokaźne zbiory (parę tysięcy) proces sortowania np po długości trwa nawet 5-7 minut… Czy jest jakieś oprogramowanie, które mogłoby zmniejszyć ten czas?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Szybkość sortowania zależy przede wszystkim od dysku na którym znajdują się te pliki. Na przykład sortując po długości - aplikacja musi sprawdzić każdy plik i długość filmu czyli odczytać dane z każdego pliku. Im szybszy dysk tym szybszy odczyt będzie a co za tym idzie szybsze sortowanie.

Wypróbuj Vee-Hive albo Saleen Video Manager. Osobiście ich nie testowałem, ale powinny działać na takiej zasadzie jak menadżery dla zdjęć, czyli najpierw skanują twoją bibliotekę, tworzą bazę danych i wszystkie operacje wykonują już na bazie danych, co jest oczywiście błyskawiczne w porównaniu z czasami dostępu do dysku twardego. A dodatkowo mają wiele opcji ułatwiających zarządzanie kolekcją.

Czy myślicie że przesiadka z HDD na ssd, ale nie na wersję m.2, tylko standard 2’5 cała znacznie przyspieszy ten proces?

spróbuj ten.

Generalnie przydałby się indeksator plików, tyle że chyba większość z nich nie pokazuje długości plików wideo, np Everything sobie zaindeksuje i masz wyszukiwanie po liście (praktycznie natychmiastowe) ale własnie nie ma długości plików wideo (może jakiś inny indekser ma taką opcję)
https://www.voidtools.com/

I tak, przesiadka na ssd przyśpieszy.