SOTE, IAI, Magento, Presta, cStore, Shoper... Co wybrać?

Witam

Stoję przed wyborem silnika na którym będzie oparty mój sklep internetowy. Szukam rozwiązań stricte profesjonalnych - cena nie gra większej roli, ale wiadomo im taniej tym lepiej :slight_smile:

Zależy mi na pełnym dostępie do kodu strony (HTML/CSS/JS) - tylko front-end póki co.

Fajnie by było gdyby sklep można było zintegrować z Enova - w najgorszym wypadku z Subiektem, Wf-Magiem. Cześć z niżej wymienionych sklepów obsługuje ten dodatek - http://www.firmes.pl/

Oczywiście integracje z porównywarkami, systemami płatności, kurierami oraz przyjazne SEO - czyli podstawowe rzeczy.

Zaawansowane przyznawanie rabatów - wg. klienta, zamówienia, obrotów itp.

Przeglądając czeluście internetu trafiłem na kila skryptów, które maja na prawdę dziwne opinie, w większości sprzeczne ze sobą. Tak więc chciałbym usystematyzować tę wiedzę i zebrać ją do przysłowiowej “kupy” :slight_smile:

-osCommerce - który podobny jest dość dziurawy i przestarzały

  • Magento - które jest ciężkie i wymaga bardzo dużego wkładu pracy przy konfiguracji

  • PrestaShop - którego ludzie na ogół polecają pisząc w watkach tylko i wyłącznie jego nazwę… ![-o<

  • iStore - kasują tyle prowizji, że szok…

  • Shoper - nie ukrywam że jest to chyba jeden z lepiej wyglądających sklepów, dobrze wypromowany itp. Tyle że w internecie krążą informacje na temat słabej obsługi, amatorskim podejściu do sklepu itp. (np. taka banalna rzecz jak ceny netto i brutto, których nie ma jak wpisać osobno)

  • cStore - ciekawy silnik, panel administracyjny nie wygląda najlepiej, ale wszystko w nim jest. Ciężko o jakieś opinie na temat tego sklepu.

  • SOTE - który póki co jest chyba moim liderem. Wygląda dobrze, chodzi też całkiem przyzwoicie. Nie wiem tylko jak z dostępem do front-endu.

  • IAI-Shop - podobno obsługują duże polskie sklepy. Mało jest opinii na temat tego oprogramowania - chyba przez to, że nie jest za tanie.

  • i-sklep - nie wiem nic, a nic.

  • Selly - to samo co wyżej

  • Max-shop - jedna czy dwie opinie, nic nie mówiące.

Tak więc czekam na jakieś konstruktywne odpowiedzi, nie typu “Wybierz Presta, bo jest dobry” tudzież “PrestaShop.”

ja osobiście polecam polski produkt: GekoSale. jest darmowy, jednak dodatki na przykład integracje z subiektem już kosztuje

Ja używam do wszelkich projektów sklepowych Magento. Jak na darmowe oprogramowanie jest dość dobre, jednak dość trudne w konfiguracji i w wielu przypadkach musiałem ręcznie modyfikować kod źródłowy. Aby całość dobrze skonfigurować konieczna jest znajomość języka angielskiego, ponieważ wiele rozwiązań i tzw. “How to…” znajduje się na stronie i forum projektu - w Polsce niestety nikt się nie chce wiedzą dzielić za free… :frowning: Oczywiście do oprogramowania znajdziemy multum rozszerzeń, jednak coraz więcej “bardziej przydatnych” wtyczek jest niestety płatnych.

Osobiście polecam jedynie dla osób wytrwałych mających doświadczenie w tworzeniu stron. Dla początkujących sam stworzyłem blog (nie tylko o Magento), na którym umieszczam tutoriale co i jak zmienić :wink: http://webground.pl

-osCommerce - bleeeee

  • Magento - które jest ciężkie i wymaga bardzo dużego wkładu pracy przy konfiguracji, ale jest i tak najlepsze :slight_smile:

  • PrestaShop - którego ludzie na ogół polecają pisząc w watkach tylko i wyłącznie jego nazwę… ![-o<

  • iStore - kasują tyle prowizji, że szok… - dużo kosztuje ale jest stabilne i działa

  • Shoper - nie ukrywam że jest to chyba jeden z lepiej wyglądających sklepów, dobrze wypromowany itp. Tyle że w internecie krążą informacje na temat słabej obsługi, amatorskim podejściu do sklepu itp. (np. taka banalna rzecz jak ceny netto i brutto, których nie ma jak wpisać osobno) - nie znam

  • cStore - ciekawy silnik, panel administracyjny nie wygląda najlepiej, ale wszystko w nim jest. Ciężko o jakieś opinie na temat tego sklepu. - nie znam

  • SOTE - który póki co jest chyba moim liderem. Wygląda dobrze, chodzi też całkiem przyzwoicie. Nie wiem tylko jak z dostępem do front-endu. - stabilny, ciężki w konfiguracji, cenowo ok i masz do dyspozycji sztab programistów gotowych Ci pomóc

  • IAI-Shop - podobno obsługują duże polskie sklepy. Mało jest opinii na temat tego oprogramowania - chyba przez to, że nie jest za tanie. - nie znam

  • i-sklep - nie wiem nic, a nic. - nie znam

  • Selly - to samo co wyżej - nie znam

  • Max-shop - jedna czy dwie opinie, nic nie mówiące. - nie znam

Mółgby ktos sie wypowiedziec na temat Iai Shop? bo chciałbym tam załozyć sklep. Ludzie, ktorzy z nich korzystają z w maire zadowoleni jak np. na tej stronie http://firmatoty.pl/iai-shop ale chciałbym jeszcze pzonac wasze zdanie ;p

SOTE ma ta przewagę, że jest w pełni polskim produktem, więc przystosowany do działania na naszym rynku. Ma wersję darmową i wersję płatną - bardziej funkcjonalną. Jeśli kupisz płatną wersję otrzymasz dostęp do pomocy technicznej co może być warte uwagi. Jest te już sporo dodatków do sklepu, darmowych i płatnych. Można go zintegrować za pomocą dodatku z Subiektem, Wf-Magiem i kilkoma firmami kurierskimi.