Sound Blaster Audigy-Cichy mikrofon na nowych sterownikach

Siemka…ma problem(y) z kartą SB Audigy

1.Czy są polskie sterowniki do tego bo znalazłem same angielskie

2.Mikrofon mi działa i głośniki ale jak podłącze słuchawki do 1 z dwóch pozostałych gniazd to mi nie działają…gdzie to przestawic?

ad.1 Nie ma polskich sterów do tej karty, a przynajmniej ja takich nie znalazłem, a mam tę samą karte.

ad.2 Do jakiego złącza podłączasz te słuchawki, jeśli do innego niż zielone to nie zadziałają ci one na szarym/pomarańczowym złączu. Chyba że ustawisz w opcjach, że masz głośniki 5.1, podłączysz słuchawki do złącza przeznaczonego dla tylnich głośników zestawu 5.1 i włączysz CMSS 3D (nie wiem czy jest ta opcja w standardowych sterownikach, bo ja mam zmodowane @X-Fi).

Na rozdzielce mam juz te słuchawki…a powiedz mi jeszcze jak wyłączyć miks stereo?

Dokładnie to ci nie powiem, bo ja mam zmodyfikowane stery, które różnią się opcjami, ale musisz szukać w ustawieniach Creative opcji CMSS 3D (Stereo) lub podobnej i wyłączyć ją.

A w twoich nie jest łatwiej…a wiesz może gdzie to mniej więcej jest?

Sprawdź w Start, “Wszystkie programy” > Creative > Creative Audio Console lub podobnie, przynajmniej tak jest u mnie.

Zainstalowałem te sterowniki ale teraz mam problem bo mam cicho mikrofon pomimo tego ze mam głosność na full

Co jest

Wejdź w Panel sterowania tak jak na tym screenie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 51239.html

Potem kliknij w menu u góry na Opcje i Sterowniki zaawansowane. Potem wybierz Opcje i Właściwości. W nowo otawrtym okienku zaznacz wszystkie możliwe pola wybory i na koniec daj OK. Po ustawieniu tych wszystkich opcji sprawdź głośność mikrofonu (Microphone) czy jest na max. Ew. jeśli podgłoszenie nie pomoże kilknij przycisk Zaawansowane, tyen pod suwakiem głośności mikrofonu i zaznacz Microphone +20dB Boost.