Sound Blaster Live 5.1 + Sluchawki - odwrotny dzwiek

Witam.

Mam juz 3 pare słuchawek. I w grach slysze na odwrót ( lewa sluchawka = prawa , prawa = lewa ) .

Najlepsze jest to, ze jak robie test w programie Creative’a to wszystko jest wporzadku , lewy kanal i slysze z lewej strony itp itd.

Moja karta to Sound Blaster live 5.1 .

Wgrywalem stery z plyty g. , probowalem pozniej z neta jakies inne i dalej to samo.

Czemu tylko w grach mam ten problem ? Nie rozumiem tego.

Nawet przy zmianie kompa mam ten sam problem, odlaczylem tez SB live 5.1 i “jechalem” na zintegrowanej i to rowniez nic nie dalo …

Moja plyta główna to Asus A7N8X-E Deluxe.

Hmmm co robic ? Z gory dzieki za pomoc. :slight_smile:

p.s. sluchawki sa na 100% dobre. Mialem Philipsy, pozniej Speedlink’i Medusy , a teraz mam Senhheisery pc 151.

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do twojej karty dźwiękowej, ale ze strony producenta. Może cos pomoże.

We wszystkich grach, czy tylko w niektórych? Niekiedy w grach jest opcja “reverse stereo”, która odpowiada za zamianę kanału lewego na prawy i odwrotnie. Ewentualnie taka opcja może też być w ustawieniach Twojej karty dźwiękowej.

Miałem ten sam problem, okazało się, że to wina głośników.

Był to błąd techniczny - wewnątrz kolum zostały odwrotnie podłączone. Sprawdź w WMP, tam masz regulację głośników.

Proszę zapoznać się z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=980957

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Dzieki za odpowiedzi. Wiec tak :

-zainstalowalem stery ze strony producenta i dalej nic. teraz to w ogole mi juz nie dziala Creative mixer … A niby stery sa z rodzimej strony, a cos jednak nie dziala…

Jezeli chodzi o gry to gram w Counter strike’a 1.6 i czasem q3. W csie nie ma takiej opcji aby odwrocic dzwiek ( W AArmy jest taka opcja , tu nie ) . Jakies pomysly ?

Naprawde zalezy mi na rozwiazaniu tego problemu, szukalem wielu artykulow , porad itp i nic co mogloby mi pomoc nie znalazlem.

Złączono Posta : 04.11.2007 (Nie) 20:18

Sa programy , ktore moga odwrocic dzwiek prawda?

Znalazlem program Audio Filter i niby jest tam opcja, ale nie dziala . Nic sie nie dzieje, a postepuje wg instrukcji .

Znacie jakies inne ? Szukalem i nie moglem znalesc ( moze zle : P )

Podlacz sluchawki od tylu kompa bo zapewne masz z przodu wejscie i tam podlaczone jak to nie pomoze to baw sie dalej