Sound-Blaster PRO Compatible Azalia Compliant a głośniki 5.1

Zakupiłem laptopa z taką kartą dźwiękową : Sound-Blaster PRO Compatible Azalia Compliant

I Chciałbym się dowiedzieć czy ma ona możliwość podpięcia głośników 5.1.

Jeśli tak,to jak to zrobić? Ponieważ podpinam,ale działają tylko dwa fronty i subwoofer,a reszta cisza.

Dzięki za wszelką pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

A odtwarzałeś dźwięk zakodowany na 5.1?

Nie do końca odpowiedziałeś na moje pytanie. Nawet jeśli nie odtwarzałem takowego dźwięku,to czy przypadkiem głośniki lewe (przód,tył) i prawe(przód, tył) nie zachowują się jak zwyczajne głośniki 2 kanałowe ? w sensie że grają 4,ale dźwięk dzielony jest tylko na 2 części(prawą i lewą) ? Wydaje mi się że tak powinno być,więc to czy odtwarzałem muzykę zakodowaną na 5.1 nie ma w tym przypadku większego znaczenia,bo tylne głośniki (lewy i prawy) mi w ogóle nie działają. Zastanawia mnie tylko czy coś źle ustawiam w ustawieniach dźwięku (w panelu sterowania/dźwięki i urządzenia audio/ustawienia głośników/zaawansowane ustawiłem głośniki systemu surround sound 5.1) czy też problem leży w tym,że w/w karta dźwiękowa nie obsługuje głośników 5.1 (dziwi mnie tylko to,ze w laptopie mam wszystkie wtyki- zielony,różowy i czarny). Szukałem jakichkolwiek specyfikacji tej karty,ale nigdzie nie mogłem tego znaleźć :/.

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Wolvek ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Temat poprawiany,ponawiam prośbę o pomoc… Chociaż nakierowanie mnie na to, o co może w tym chodzić…

Nie. Jeśli masz materiał w Stereo to będą działać tylko głośniki z przodu. Puść film DVD, ustaw w odtwarzaczu 5.1 a sam sie przekonasz. DVD a nie divx ściągnięty z netu bo rzadko kiedy są w 5.1.