Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer. Warto kupić?

(Attack89) #1

Witam

Co myślicie o tej karcie muzycznej? Będzie dobra pod płytę Gigabyte EP45-DS3L i pod głośniki Creative T6100 5.1??

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,33581/

(Arcin11) #2

Do gier do muzyki?

(Attack89) #3

Do wszystkiego. Do gier , muzyki , filmów itp.

(Arcin11) #4

do muzyki i filmów polecałbym ASUS Xonar DX/XD natomiast do gier gamera sama nazwa zresztą wskazuje (wszystkie efekty eax itp). Sam mam gamera ale kupowałem go dla coda w mp gdzie dokładne pozycjonowanie w przestrzeni jest niezbędne.Co do muzyki to nie jestem zachwycony ma tylko pare bajerów np crystalizer ,który dla mnie tylko zniekształca muzyke.

(Rafal Sli) #5

Asus Xonar DX. Nie musisz całować po rękach.

(Attack89) #6

Myślałem nad tym Asusem, ale chyba muszę z niego zrezygnować. Asus jest na PCI-Express, które znajduje się zaraz pod karta graficzną. Karta graficzna zajmuje dwa, sloty to znaczy chłodzenie karty. Po podpięciu muzycznej nie będzie przewiewu i grafika będzie się grzała. Już to przerabiałem. Teraz temperatura grafiki wynosi 46 ºC a po podpięciu czegoś w slot PCI-Express temperatura wzrasta o ponad 14º. Po tym wszystkim szukam czegoś na PCI.

(Arcin11) #7

To tylko creative nie jestem z niego zadowolony taki bajer jakbym miał teraz wybierać to kupił bym asusa xonara pewnie dlatego ,że już nie gram tylko słucham muzyki. Możesz jeszcze poszukać Prodigy 7.1 HiFi audiotraka z tego co wiem była na pci ale chyba już jej nie produkują bo nigdzie nie ma.Albo inaczej nie lepiej wykombinować coś z tym chłodzeniem na grafice?

(Attack89) #8

A co wykombinuje z chłodzeniem? Mam plomby założone na kartę poza tym zostało 1.5 roku gwarancji. To co jeszcze proponujecie? Na USB Creative miałem i sprzedałem bo to jednak badziewne rozwiązanie.

(Arcin11) #9

Oprócz tego co podałem nic nie proponuje. Szukał bym raczej Prodigy niż kupował gamera ale rób jak uważasz pozdrawiam ;p A PS. co do tej temperatury 60 stopni jakby było to jeszcze nie tragedia wmontujesz wiatrak 12 cm do budy i powinno pomóc.

(Psio1) #10

Ewentualnie xonara D2, ale to koszt ok 600zł..