Sound blaster

Witam! Mam pewien problem. Zakupiłem komplet głośników 5.1 Creative inspire t6060 i do tego wymieniłem karte dźwiękową na sound blaster-a audigy SE. Wgrałem oprogramowanie do karty ustawiłem wszystko . Ale mam jeden problem. Mianowicie, gdy odtwarzam jakąkolwiek muzyke, film czy cokolwiek innego grają mi tylko dwa głośniki i sobwoofer. Czy jest to wina jakichś kodeków/ustawień czy poprostu tak jest. Jako ciekawostke dodam, że gdy ‘testowałem’ je przez opcje szumów lub opcje channel wszystkie głośniki pięknie grają. Lecz gdy odtwarzam jest jak pisałem na górze. Dodatkowy problem, który pojawił się przy instalacji tej karty to to, że gdy teraz podłączam mikrofon komputer nie reaguje wogóle na to, co również mnie bardzo denerwuje! :? A czy jest możliwość podłączenia dwóch kart? Sound blastera i starej zintegrowanej z płytą główną? Choć wykasowałem ją już w bios-ie. Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam i życze szczęśliwego nowego roku oraz wesołych świąt

Może jeszcze trzeba taką płytkę, która jest nagrana w takim formacie? czy to AC3 lub DTS. Jeżeli wziąłeś obojętnie jaką płytkę skutek możesz mieć taki jaki właśnie masz. :mrgreen:

Gdzies w ustawieniach karty dzwiekowej powinienes miec opcje CMSS. Słuzy ona do “rozkładania” sygnalu na wszystkie glosniki. Wlacz to i bedzie lux :]

Ja na SB liveI 24bit 7.1 mam tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/98f27ybg49wgza2w.html

S_e_B_a: było już o tym na forum poszukaj :confused:

Złe ustawienia - dościągnij najnowsze patche…

@taos

Złe ustawienie, tak też myślałem, lecz nie wiedziałęm co jest źle ustawione i jak to zrobić by było poprawnie ustawione! I dlatego też chciałem sie poradzić. Bo to forum chyba do tego służy ? Czyż nie?

@kimipl

Stary! dzięki :slight_smile: jesteś wielki :smiley: Działa:) POZDRO :slight_smile:

Sory, że bez cytowania ale dopiero sie ucze :slight_smile:

Dzis kupiłem te głosniki t6060 sa super i mam karte zintegrowana i mi to styka. muza leci we wszystich głosnikach u mnie !!