Soundbar + tv box + telewizor dolby atmos

Czy ktoś ogarnia temat należytego połączenia soundbara z Dolby Atmos, gdy w gre wchodzą 3 urządzenia?
Tzn. oglądam wszystko z Boxa TV na androidze. Telewizor ma odbierać tylko obraz, a soundbar ma obierać najlepszą możliwie jakość dźwięku i nie wiem jak to połączyć, bo na moją logikę najlepiej byłoby połączyć bezpośrednio soundbar z boxem, jednak z tego co próbowałem to jedyna droga jest taka, żeby połączyć boxa z tv, a potem tv wypuścić sygnał do soundbara, natomiast przeczuwam, że jakość dźwięku po drodze się traci. Zrobiłem schemat jak ja to podłączyłem i jak możecie to rozwiejcie moje wątpliwości czy to jest właściwe połączenie.

Czy istnieje sposób lub aplikacja by sprawdzić, czy do soundbara dociera audio w pełnej jakości dolby atmos ?.

Podsumowując: w tv mam hdmi arc więc połączyłem go z portem HDMI ARC w soundbarze, a ze zwykłego portu HDMI w tv biegnie połączenie do Box tv. W soundbarze mam 2 porty: HDMI ARC, oraz HDMI IN.

Moim zdaniem to jakość najlepsza jak właśnie podłączyłes soubdvae do boża, a nie tv. Czyli dobrze zrobiłeś. Chociaż jeśli twój tv ma Armia, to warto byłoby go użyć. Jednak nie jest on dostępny w każdym źródle w tv?

Atmos xD. Nie armia. Ach, ta autokorekta.

Wy się dobrze czujecie? Dolby atmos aby działał jak należy wymaga 7 kanałow plus suba.
Soundbar nie jest w stanie nawet wygenerować poprawnie stereo.

Jakość dźwięku? O czym w ogóle tu opowieści? Jaka jakość? Idzie cyfrowo, więc jakość jest taka sama, w co tam się nie wetknie. Tyle, na ile pozwala konstrukcja soundbara, która jest zwykle najsłabszym ogniwem.
Jak wykrywa sygnał cyfrowo i odpowiedni standard, to jest ok.

nie wiem w którym roku zatrzymałeś się panie napinający się melomanie, ale nie bez powodu soundbary z dolby atmos są dwa razy droższe od tych bez.

ja wiem, ty pewnie właściciel kina domowego i wiadome, taki szpec będzie darł szaty, że nic nie ma podjazdu do tego bo ty masz.

Tak jak iphoniarze sie napinają, jak ktoś mówi, że xiaomi za 1/3 ceny ich ekskluzywnego sprzętu robi lepsze zdjęcia.

nie no jasne, sherlocka nie trzeba, zeby pojąć, że soundbar nie przebije 7.1. Jednak żenujące było stwierdzenie, że soundbar stereo nie zrobi - to już pokazało, że jesteś półgłówem z jakim nie ma sensu rozmawiać.
Reszta wypowiedzi była tylko niezgodna z prawdą i myląca. bo soundbar może odtwarzać dolby atmos, lub nie odtwarzać zależnie od specyfikacji i wlasnie konfiguracji.

Dodam tylko że dolby atmos ładują do telefonów, np Motoroli. Różnica rzeczywiście jest wyczuwalna. Ja to wyłączyłem ale to tylko kwestia gustu.

@Damian Atmos to ma nawet smartfon.

@wasabi1084 Wiesz co? Poczytaj trochę. Soundbar stereo generuje no i Atmos będzie. Obejrzyj to video:

Tu masz (chyba) 7.1.2, jakiś autorski od Creative’a SXFI itd. Sam Zbigniew Urbański (autor filmu) ma kino domowe od Bose - wspominał we filmie.

Ta osoba ponoć pracowała w radio - tak słyszałem, więc musi się znać na audio.

Czyli nikt nie wie jak to podłączyć tak, żeby działało z boxem, a jednocześnie sygnał szedł prosto z boxa do soundbara, a nie przez tv.

U mnie z dekodera HDMI idzie do soundbara i z niego HDDMI/ARC do tv.

Chyba jeszcze nie wiemy, jaki to box.

No właśnie. Jaki to box?

Melomanie? Fizyki nie oszukasz. Nie, nie zrobi stereo, zrobią to byle kolumienki np. Diory z 1976 roku, bo możesz je ustawić odpowiednio względem słuchacza. Stereo działa poprawnie wtedy, gdy jesteś w stanie zlokalizować instrumenty. Soundbary, to takie barachło, podobne to głośniczków BT, aby ludzie wydali kasę na coś. Trochę lepiej od głośników w obudowie, ale za te same pieniądze, lub mniejsze można kupić kolumny i mieć znacząco lepszy dźwięk.

1 polubienie

hej,
Wydaje się, że Twoje podejście, czyli połączenie Boxa TV bezpośrednio z soundbarem, byłoby najlogiczniejsze.
Co do sprawdzenia, czy dociera do soundbara audio w pełnej jakości Dolby Atmos, być może warto byłoby poszukać specjalnej aplikacji lub narzędzia, które mogłoby to sprawdzić.
Co do Twojego połączenia, wydaje się, że jesteś na dobrej drodze, połączyłeś TV z soundbarem za pomocą HDMI ARC, co jest zazwyczaj najlepszym sposobem.

Pozdrawiam, Jeremy :blush:

Pewnie takie pudełko rozwiązałoby definitywnie sprawę.
Wejście z boxa oraz dwa wyjścia - jedno samego dźwięku Dolby Atmos i drugie na TV.
Narysował i napisał, że soundbar ma dwa HDMI, więc dziwne dlaczego nie podłączy tak jak @przemopk… a może właśnie tak zrobił.
https://ntii.pl/glowna/4898-ekstraktor-dzwieku-z-hdmi-4k-z-obsluga-dolby-atmos-71-do-hdmi-audio-oraz-hdmi-arc-5905249879460
Przy podłączeniu jak w pierwszym poście TV nie przekaże prawdopodobnie Dolby Atmos (przynajmniej większość TV) na soundbar.