SoundBlaster 5.1 VX - brak dźwięku

Witam. Ostatnio kupiłem karte dźwiękową Creative Sound Blaste 5.1 VX http://www.saturion.pl/product/87205/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Creative_Sound_Blaster_5_1_VX_OEM_PCI_.html. Po podłączeniu do komputera, niestety dźwięku brak. Sterowniki z płyty dołączonej do karty nie są kompatybilne z Windows 7 więc sterowniki pobrałem ze strony producenta, które rzekomo działają. Pobrałem zainstalowałem, dźwięku nadal brak. w BIOSie przestawiłem na ‘SB 5.1VX’. Sterowniki próbowałem również od Daniela_K ale te albo wcale sie nie chcą zainstalować, albo jak się zainstalują to i tak nie ma dźwięku. W BIOS’ie po wejściu we włąsciwości urządzenia jest błąd ‘Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)’. Karta nie jest uszkodzona bo raz tj. przedwczoraj udało mi sie wydobyc z niej dźwięk, ale tylko na jedno uruchomienie komputera. Próbowałem również na Win 8 ale również nic. Ma ktoś może jakieś pomysły? Bo się mecze już trzeci dzień i żadnych rezultatów.

Problem może być z wejściem PCI na płycie głównej, ponieważ skoro raz jest odsłuch a raz nie to coś jest nie tak, czy twoja płyta główna posiada inne wejścia PCI? Jeśli tak to spróbuj wpierw odinstalować WSZYSTKIE sterowniki do tej karty dzwiękowej, po czym włożyć w inne wejście PCI i zainstalować od nowa ze strony producenta, jeżeli nie zadziałała, to odepnij karte, odinstaluj sterowniki po czym podepnij ją i zainstaluj sterowniki programem drivermax.

pozdrawiam

Wyłącz zintegrowaną dźwiękówkę w biosie, i ustaw tego sound blastera w windowsie jako domyślne urządzenie odtwarzające dźwięk.