Soundmax brak dzwięku 5.1 na win7

Witam posiadam płytę gł. asus m2n i zintegrowanego soundmax problem polega na tym że nie ma dźwięku mp3 w 5.1.Sterowniki zainstalowałem wszystko niby pięknie chodzi, w konfiguracji głośników w teście dźwięk wydobywa się ze wszystkich głośników natomiast mp3 chodzą w 2.1 nie wiem co mam zrobić żeby było git .Pomocy :frowning:

witam po prostu w pliku czy to muzycznym czy prędzej spotykanym video musi być dźwięk zakodowany do 5.1 jeżeli nie będzie w plikach Ścieżki 5.1 to zazwyczaj grają w stereo

na win xp wszystkie mp3 chodziły w 5.1 natomiast na win 7 w 2.1

tylko w mp3 jest 2.1

sprawdź to:panel sterowania->dźwięk->zaznacz głosniki->konfiguruj->i postępuj według tego

Musisz w ustawieniach znaleźć i uaktywnić opcję Speaker Fill (zazwyczaj jest to w Enhancements).

hej mam już dźwięk w 5.1 tylko nie wiem dlaczego przedtem nie było a teraz jest nic nie przestawiałem dziwne.No ale najważniejsze że jest git dzięki wszystkim :smiley:

Dodane 25.06.2012 (Pn) 21:35

dobra już wszystko wiem musiałem wejść we właściwości głośników>ulepszenia i zaznaczyć wypełnienie głośników tylko teraz mam problem z basem a mianowicie nie mogę go zwiększyć jest bardzo słaby ustawianie w opcji balans nic nie daje.Mogę zwiększyć bas gdy wybiorę funkcję zmień środkowy subwoofer tylko ze wtedy nie działa głośnik centralny a chciałbym regulować basem przy wszystkich działających satelitkach.Wie ktoś może jak tego dokonać? :frowning:

Dodane 25.06.2012 (Pn) 21:53

hej to jeszcze raz ja, jest niby głos we wszystkich satelitkach, mogę regulować basem ale w tylnych głośnikach dźwięk jest jakiś zniekształcony nie wyraźny nie mam pojęcia ja to ustawić

Od basu powinno być: Bass Management czasem Bass Redirection.

po całym dniu poszukiwań i grzebania w końcu znalazłem jest to testowy sterownik soundmaxa po instalacji mamy panel sterowania soundmaxa gdzie można wszystko ładnie poustawiać tak jak na win xp. Dźwięk jest idealny żadnych zakłuceń, zniekształceń itd.

podaje linka do forum http://forum.pclab.pl/topic/507105-Wind … 4%99ku-51/

heh nawet nie wiecie jaki jestem szczęśliwy, jestem w niebo wzięty :smiley: , wielkie dzięki wszystkim którzy próbowali mi w jakikolwiek sposób pomóc elo do :smiley: