SoundMAX hd audio sterowniki

Witam. Mam kartę dzwiękową SoundMAX hd audio. Miałem wgrane sterowniki ,na których nie działał mikrofon. Miałem wszystkie ustawienia ok, mikrofon nie był wyciczony. Popatrzyłem troche w google i dowiedziałem się że problem leży w sterownikach. Na stronie producenta nie umiem znaleść, a w internecie jak jakieś znajdę i ściagne to pisze ze nie pasuje. Jesli ktos może pomoc to prosze o linka. Z góry dziękuje. Widnows XP SP2

Menedżer urządzeń > Kontrolery dźwięku wideo i gier > Prawy myszki na kartę > właściwości > szczegóły > Identyfikator sprzętu - skopiuj te znaki poprzez klawisze CTRL+C i wklej tu.

Jak kliknę prawym na właściwosci to w otwatym oknie mam tylko zakładke Ogólne ,gdzie pisze Kontrolery dzwięku gier i video. Nie mam zakładki Szczegóły.

Start > Uruchom > wpisz msinfo32.exe > ok > Składniki > Urządzenia dźwiękowe > CTRL+C kopiujesz/wklejasz tu(jak jest co wkleić)

Lub pobierz SIW > Sprzęt >

  1. Płyta główna - podajesz tu model

  2. Sound Device > prawy myszki > copy to clipboard > wklejasz tu.

Nazwa Microsoft UAA Function Driver for High Definition Audio - Adi 1986

Producent Microsoft

Stan OK

Identyfikator urządzenia PNP HDAUDIO\FUNC_01&VEN_11D4&DEV_1986&SUBSYS_1043818F&REV_1005\4&2219417&0&0001

Sterownik c:\windows\system32\drivers\hdaudio.sys (5.10.01.5012 built by: WinDDK, 142,50 KB (145 920 bajtów), 2004-10-27 15:21)

Tymala , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Podaj jeszcze model płyty głównej.

ASUS P5VD2-MX P4M890 SATA2 - to pisze na karcie gwarancyjnej komputera. Program Everest nie rozpoznał płyty głównej.

Na stronie ASUS-a są jedne sterowniki do twojej karty dźwiękowej. Prawdopodobnie te które sam masz. Też mam płytę ASUS-a. Może to dla ciebie dziwne, ale aby mikrofon działał prawidłowo musi mieć “zaptaszkowane” wyciszenie.

Jeszcze jedno wyłącz w opcjach zaawansowanych mikrofonu “mikrofon przedniego panelu”. Od tej pory powinno działać.

Przeinstalowałem te sterowniki co miałem wgrane i mikrofon działa. Nie wiem co mogło być przyczyną. Może tamte już się “zużyły”.

Jak się przekonałeś czasem taki zabieg rozwiązuje jakiś problem ,to można próbować zawsze jako opcja nr 1 .

Nie ,stery się nie zużywają ,ale czasem coś w systemie się wali (np po jakiejś aktualizacji itp)