SoundMax i karta AC97 a kino domowe

Mam zintegrowana karte muzyczna o nazwie (tak wyszukuje ja Everest)Analog Devices 1980 @ via AC’97 Enhanced Audio Controller oraz sterownik o nazwie SoundMax Integrated Digital Audio Driver V5.12.01.3620.

Wszystko dzialalo dobrze do czasu az zamienilem wieze na kino domowe LG. Od tej pory niby muzyka dziala ale nie da sie jej sluchac tak mocne sa basy i nie da sie nic z tym zrobic. Subwoofer nie gra a wrecz buczy i moje pytanie brzmi czy lepiej zmienic karte na jakas Creative Live czy inny model czy da sie cos z tym zrobic. Sprzet gracy mam podlaczony do kompa przez S/PIDF i do kina domowego dochodzi jako 2xChinch i komp podlaczony jest do kina domowego jako AUX. Poradzcie cos bo sam juz nie wiem co robic zadne zmiany ustawien w Media Player 10 czy Winamp nie pomagaja. Rozne konfiguracje SounMaxa tez nic nie daja. Natomiast dzwiek jest piekny gdy podlaczam inne sprzety pod kino domowe np. tuner satelitarny czy TV.

Jedno jest pewne, że karty typu AC’97 to najsłabsze karty muzyczne.

Ze względów marketingowych(płyta głowna z kartą muzyczną i jednocześnie niska cena-czysty zysk). Obejrzał bym się za lepszą kartą.

A czy karty creative beda chodzic pod XP bez dodatku SP1 bo slyszalem ze ponoc wymagane sa do zainstalowania sterownikow i dobrej pracy samej karty jakies skladniki SP1 dla Win XP a tego niestety nie posiadam z wiadomych przyczyn :lol:

Aktualizacje SP1, SP2 czy dalsze mają czasami związek z instalowanym oprogramowaniem firmy Microsoft i bez tych poprawek nie zainstaluje się niektórych programów ale nie mają żadnego związku ze sprzętem i sterownikami do niego jak np. kartami muzycznymi, kartami graficznymi, procesorami itd. (Ostatecznie nie każdy używa systemu operacyjnego windows)

Wyjątek stanowi jedynie instalacja twardych dysków powyżej 130 GB. Windows XP nie obsługuje takich dysków i dopiero w poprawkach SP1 czy SP2 przewidziano taką możliwość.

Ewentualnie mozna to obejscie w Xp bez SP1 czy SP 2 wchodzac w menu START, URUCHOM, wpisujemy REGEDIT, nastepnie wybieramy HKEY LOCAL MACHINE, SYSTEM, CurrentControlSet, Services, atapi, Parameters i jesli nie ma to nalezy tu utworzyc Nowa WARTOSC DWORD (wchodzi sie w Edycje wybiera sie nowy i nastepnie klika sie Wartosc DWORD), nastepnie edytuje sie nowy DWORD jako nazwe wpisujemy EnableBigLba i wartosc wpisujemy 1 w systemie szesnastkowym i restart kompa i dysk powyzej 130GB jest widziany!