Source Filmmaker nie działa na Nvidii

Szybko przedstawię mój problem : Działam na laptopie Lenovo IdeaPad Y570 i7-2670QM 4GB 750GB W7HP z zintegrowana karta od Intela i Nvidia GT555m. Ostatnio zacząłem korzystać z popularnego programy od firmy Valve - Source Filmmaker. Niestety program “nie chce” korzystać z Nvidii, tylko z karty Intela. Tzn. po włączeniu programu pojawia mi się komunikat “Your graphics card does not meet the minimum requirements to run the SFM. You need a graphics card that supports at least DirectX9.0 Shader Model 3.0. If you have a system that contains both integrated and higher-end graphics, you may need to change your driver settings to enable higher-end graphics.” . W panelu sterowania kartą od Nvidii ustawiłem SFM jako program, który ma być przez nią obsługiwany. Nic to nie zmieniło, mimo że gdy odpalam program pasek z aktywnością karty graficznej informuje mnie, że program korzysta z Karty. Oprócz tego w moim Lenovo mam możliwość ręcznego wyłączania Nvidii. Sprawdziłem wydajność programu z wyłączoną kartą i okazało się ilość klatek jest taka sama jak przy włączonej karcie… Po tym wszystkim nasuwa się wniosek, że mimo ustawień przeze mnie wprowadzonych Source Filmmaker “nie chce” korzystać z mojej lepszej karty graficznej :frowning: . Bardzo proszę o możliwe rozwiązanie mojego problemu :smiley:

PS. Sorry, że się tak rozpisałem i pogmatwałem. Co do możliwych komentarzy, że mój laptop może nie być w stanie “udźwignąć” SFM to nie sądzę by tak było. Grałem na nim w Wiedźmina 2, Skyrima i kilka innych gier na wysokich ustawieniach :slight_smile:

PS2. Jeśli wstawiłem ten wątek do złego działu to proszę mnie o tym poinformować.

PS3. Jeszcze jedno: Tak, mam zaktualizowane sterowniki do obu kart :slight_smile:

Program ten jest w fazie beta, więc najlepiej będzie jak założysz odpowiedni temat na forum Steam - forums.steampowered.com.