SP2 czy nasze programy

na stronach MicroSoftu można znaleść listę programów, które mogą działać nieprawidłowo bądź nie działać wogóle po zainstalowaniu nowego dodatku do systemu Service Pack 2!!

oto lista:

http://support.microsoft.com/default.as … -us;884130

Całkiem pouczająca ta lista, zwłaszcza bogata lista oprogramowania samego Microsoftu. :smiley:

Najbardziej żenująca jest list rodzimych produktów autora SP 2. Zrobili poprawkę na której nie działają ich własne aplikacje :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

:o :o :o Paranoja :shock: :shock: :shock: !!

No ale i tak producenci programów które mogą mieć problemy z poprawnym działaniem zadbają szybciej o to, aby chodziły ich progsy z SP2, bo zanim ci od B.Gates’a to poprawią to wyjdzie SP3 :stuck_out_tongue: A swoją drogą to muszą coś poprawiać bo pracy by nie mieli :roll:

:silly:

Śmieszne zjawisko. Microsoft wydaje poprawkę dzięki której jej własne programy nie będą działać. Jedno jest pewne. Microsoft chce jak najszybciej rpzprowadzić Sp2, ale wydaje mi się że nie będzie to możliwe bo większość będzie się wstrzymywać z instalacją czytając takie listy. 8)

A może wydadzą Service Packa do Service Packa, żeby wszystko działało ?? :smiley: :smiley:

Jak zwykle po wydaniu Sp będzie się pojawiać wiele poprawek do programów. Z tego co czytałem ostatnio to np. Norton już takowe posiada. Będą dostępne przez update. 8)

No tak … Microsoft się ze**ał a reszta musi sprzątać !!

Czytając tą list aż się zastanawiam czy naprawde warto go zainstalować ?

Poczytajcie sobie:

:arrow: Recenzja dodatku Windows XP Service Pack 2 PL

:arrow: Windows XP SP2 - Opinie po premierze…

nie bardzo rozumiem po co robi się dodatek, który ma pomagać w sprawnym działaniu Windows, a w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie!! szczególnie biorąc pod uwagę, że będzie utrudniał działanie produktom swojego producenta!! tosz to jest według mnie totalny idiotyzm MS!! :roll:

Pozostaje pytanie, czy programy niekompatybilne z SP2 są

niekompatybilne przypadkowo. Zaczynam mieć

wątpliwości, gdy spojrzę na takie nieobsługiwane produkty konkurencji, jak

Style XP, Ad-Shield i Zone Alarm.

Z drugiej strony nie działa Messenger (żadna strata :x )

.

Poczytałem sobie i mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie, że coś robią. Z drugiej…instalacja SP2 sprowadzi się do tego, że mój Norton i tak wyłączy systemowego firewalla (a raczej wolę zaufać Nortonowi, niż rozwiązaniom Microsoftu). Ciekawe, czy przez to nie będę się borykał z komunikatami systemu, że zapora jest wyłączona. Albo czy nie pojawią się konflikty na linii Norton-system. Zapewne też po wyłączeniu systemowej ochrony nie będzie działać ochrona bufora. Na plus trzeba zapisać poprawę zabezpieczeń OE. Usprawnienie AutoUpdate to kosmetyka. W sumie fajne rzeczy dla początkujących, bo bardziej zaawansowani i tak przesiądą się na inne rozwiązania.

Czyli nasuwa sie prosty, albo i trudny wybór. Stawiamy albo na ostrożność i zabezpieczenia albo na swoje “ulubione” programy :?. I tyle :smiley:

Tak to niestety nie może być. Wszystko musi ze sobą współpracować i nie ma na to bata. Wydaje mi się że jeszcze trochę czasu musi upłynąć aby w pełni bezpiecznie zainstalować sobie Sp2. Chodzi oczywiście o to aby wszystko działało. :?

Dlatego nie ma co instalować tej pierwszej “wersji” SP 2 :D. Chyba jednak będziemy musieli poczekać na inne poprawione już co do tek kwestii “wersje” :?

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Nigdy tego nie zainstaluje… w tej liście aplikacji jest bardzo wiele tych które posiadam i są mi bardzo przydatne, więc nie wiem czy ogólnie był sens wydawać taką poprawke skoro to jeszcze utrudnia prace na komputerze. Napewno wyjdzie jeszcze jakieś update co do tych aplikacji itp. ale ciekawe kiedy :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Nie chodzi tu o wersję Sp2. Bo innej zapewne nie będzie. Chodzi tu o współpracę poszczególnych aplikacji z dodatkiem Sp2. Aplikacje te zostaną zapewne przystosowane do tego.8)

Acha… czyli dokłdanie na odwrót jak ja napisałem :smiley:

Chyba się obęde z instalowaniem SP2. Za dużo tych programów na liście jest, które mam. :evil: