Sp2

chcialbym sobie odinstalowac sp2 tylko podczas odinstalowania wyskakuje mi informacja ze moze mi sie winda zwalic ,i teraz do rzeczy - zepsuje sie ??bedzie dzialac ,czy ktos juz to robil??

topic strasznie asekuracyjny ale nie chce mi sie robic ponownie entego juz formata z jakiegos smiesznego powodu szczegulnie ze o ilie pamietam to nie caly miesciac temu juz robilem na 2 kompach pod rzad dwa :lol: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:

ja odinstalowałem sp2, chwiiiiiile to trwało, ale potem system działał powoli i często się wieszał, więc nie radze tego robić

Odinstalowane SP2, zazwyczaj wiąze się z koniecznością formatowania, ponieważ SP integruje się z Windowse, przez co usunięcie go nie pozwala na konfortową pracę.

Tak z ciekawości spytam, po co odinstalowywać coś, co jest bezpieczne :?

Integrować się nie integruje, bo jak może się coś co jest plikami Windows integrowac z windows. Ma przeciez kopie plików które poprostu przywraca.

Mulenie powodują aplikacje które sa przystosowane pod sp2 już.

No też się zastanawiam.

Nie sprawi to problemów po odinstalowaniu SP2 poniewaz win przywróci stare pliki. Ale moze sie troszeczke wieszac.

Moze miec np. słabego kompa i przez SP2 moze mulic :stuck_out_tongue:

po pierwsze prawda- sam sp2 muli kompa ,ja go nie potrzebuje i wole miec kompatybilnego kasprzaka z jego zapora .sp2 tylko zainstalowalem dla testow i okazuje ze wcale nie jest az taki fajny jaki mal byc ,przezuca duzo wirow ,co chwile jakies smieci sa w kompie

wiec jak drodzy userzy ,odinstalowac .bo kazdy w poscie prawie pisze ze bedzie mi sie wieszal komp ,a tego bym bardzo nie chcial :mrgreen:

szfagier

Piszesz nie od rzeczy.

SP2 jest jak najbardziej niezbednym uzupełnieniem dla Windows XP. Zawiera kilkaset poprawek i dodano nowe funkcje, które usprawniaja system w prawie kazdym elemencie Windows a także bezpieczenstwo (Centrum bezpieczenstwa, firewall, nowe narzedzia w IE i OE, odmienne traktowanie załączników email). Wyeliminowane zostały problemy z obsługą niektórych urządzeń, błędy w działaniu aplikacji w pewnych sytuacjach, liczne kłopoty z drukowaniem itd. Do tego mozna dodawać nowsze poprawki, które wyszły po SP2 a jest ich setka w tym około 50 krytycznych.

A to, że wirusy i śmieci to nie wina systemu, ale Twoja ;). Żaden system ani program nie jest w stanie zapewnić 100 % bezpieczenstwa.

SP2 nie uchroni Ciebie jeśli z sieci p2p (emule, kazaa, edonkey >smiecą i przynoszą syf jak cholera) pobierzesz zawirusowane programy i uruchomisz je bez wczesniejszego sprawdzenia przy pomocy programu antywirusowego, nic tez nie zapobiegnie zarażeniu komputera przez szkodliwe aplikacje, jeśli zignorujesz ostrzezenia OE i zainstalujesz zarażony programik (np. wygaszacz ekranu) przyslany emailem. Na nic zdadza się zabezpieczenia w IE, jeśli skusisz się na instalację programu z podejrzanej witryny www zawierające trojany,wirusy,exploity lub spyware.

Nic nie zastąpi jak zdrowy rozsądek i rozwaga użytkownika systemu

Co do poprawnej instalacji SP2, aby nie mulił należy spełnić odpowiednie warunki.

Pozdrawiam

SP2 instaluje się na czysty system, zaraz po formacie.

Jeśli nie zainstalowałeś na czysty system to możliwe że będzie Ci mulić i może tu pomóc odinstalowanie SP2.

Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie integracji Windowsa z SP2 i po instalacji pobranie aktualizacji zabezpieczeń z Windows Update.

Oczywiście wcześniej format.

Z początku miałem mieszane uczucia co do instalacji SP2, miałem SP1, jednak nie żałuję. System jest bardziej stabilny i bezpieczniejszy.

Nie łapie tyle syfu co na SP1. Prawie wcale :x

11 marca było 38 krytycznych.

Napewno mniej tych krytycznych niz 50 ale jest juz wiecej niz 38 bo u siebie mam 42, ponadto dodałem sobie kilka poprawek zalecanych i dlatego ta cyfra okolo 50 :wink: