Sp2


(Szfagier5) #1

chcialbym sobie odinstalowac sp2 tylko podczas odinstalowania wyskakuje mi informacja ze moze mi sie winda zwalic ,i teraz do rzeczy - zepsuje sie ??bedzie dzialac ,czy ktos juz to robil??

topic strasznie asekuracyjny ale nie chce mi sie robic ponownie entego juz formata z jakiegos smiesznego powodu szczegulnie ze o ilie pamietam to nie caly miesciac temu juz robilem na 2 kompach pod rzad dwa :lol: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:


(Mighty Ducks) #2

ja odinstalowałem sp2, chwiiiiiile to trwało, ale potem system działał powoli i często się wieszał, więc nie radze tego robić


(El Presidento) #3

Odinstalowane SP2, zazwyczaj wiąze się z koniecznością formatowania, ponieważ SP integruje się z Windowse, przez co usunięcie go nie pozwala na konfortową pracę.

Tak z ciekawości spytam, po co odinstalowywać coś, co jest bezpieczne :?


(lazikar) #4

Integrować się nie integruje, bo jak może się coś co jest plikami Windows integrowac z windows. Ma przeciez kopie plików które poprostu przywraca.

Mulenie powodują aplikacje które sa przystosowane pod sp2 już.

No też się zastanawiam.


(Kosior6) #5

Nie sprawi to problemów po odinstalowaniu SP2 poniewaz win przywróci stare pliki. Ale moze sie troszeczke wieszac.

Moze miec np. słabego kompa i przez SP2 moze mulic :stuck_out_tongue:


(Szfagier5) #6

po pierwsze prawda- sam sp2 muli kompa ,ja go nie potrzebuje i wole miec kompatybilnego kasprzaka z jego zapora .sp2 tylko zainstalowalem dla testow i okazuje ze wcale nie jest az taki fajny jaki mal byc ,przezuca duzo wirow ,co chwile jakies smieci sa w kompie

wiec jak drodzy userzy ,odinstalowac .bo kazdy w poscie prawie pisze ze bedzie mi sie wieszal komp ,a tego bym bardzo nie chcial :mrgreen:


(Micromac) #7

szfagier

Piszesz nie od rzeczy.

SP2 jest jak najbardziej niezbednym uzupełnieniem dla Windows XP. Zawiera kilkaset poprawek i dodano nowe funkcje, które usprawniaja system w prawie kazdym elemencie Windows a także bezpieczenstwo (Centrum bezpieczenstwa, firewall, nowe narzedzia w IE i OE, odmienne traktowanie załączników email). Wyeliminowane zostały problemy z obsługą niektórych urządzeń, błędy w działaniu aplikacji w pewnych sytuacjach, liczne kłopoty z drukowaniem itd. Do tego mozna dodawać nowsze poprawki, które wyszły po SP2 a jest ich setka w tym około 50 krytycznych.

A to, że wirusy i śmieci to nie wina systemu, ale Twoja :wink:. Żaden system ani program nie jest w stanie zapewnić 100 % bezpieczenstwa.

SP2 nie uchroni Ciebie jeśli z sieci p2p (emule, kazaa, edonkey >smiecą i przynoszą syf jak cholera) pobierzesz zawirusowane programy i uruchomisz je bez wczesniejszego sprawdzenia przy pomocy programu antywirusowego, nic tez nie zapobiegnie zarażeniu komputera przez szkodliwe aplikacje, jeśli zignorujesz ostrzezenia OE i zainstalujesz zarażony programik (np. wygaszacz ekranu) przyslany emailem. Na nic zdadza się zabezpieczenia w IE, jeśli skusisz się na instalację programu z podejrzanej witryny www zawierające trojany,wirusy,exploity lub spyware.

Nic nie zastąpi jak zdrowy rozsądek i rozwaga użytkownika systemu

Co do poprawnej instalacji SP2, aby nie mulił należy spełnić odpowiednie warunki.

Pozdrawiam


(Jbviuhvbvui) #8

SP2 instaluje się na czysty system, zaraz po formacie.

Jeśli nie zainstalowałeś na czysty system to możliwe że będzie Ci mulić i może tu pomóc odinstalowanie SP2.

Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie integracji Windowsa z SP2 i po instalacji pobranie aktualizacji zabezpieczeń z Windows Update.

Oczywiście wcześniej format.

Z początku miałem mieszane uczucia co do instalacji SP2, miałem SP1, jednak nie żałuję. System jest bardziej stabilny i bezpieczniejszy.

Nie łapie tyle syfu co na SP1. Prawie wcale :x

11 marca było 38 krytycznych.


(Micromac) #9

Napewno mniej tych krytycznych niz 50 ale jest juz wiecej niz 38 bo u siebie mam 42, ponadto dodałem sobie kilka poprawek zalecanych i dlatego ta cyfra okolo 50 :wink: