SP3, a zmiana wersji jęz. systemu

Dziś ściągnąłem SP3 PL i jak chce zainstalować to wyskakuje sp3in4.th.jpg.

Znalazłem w necie zmianę jęz. przez modyfikacje rejestru, ale z PL na EN, a ja chce odwrotnie.

Mam Windows XP Media Center Edition EN + Spolszczenie PL.

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziex. Pozdro.

Windows XP Media Center PL jest faktycznie wersją US English Windows XP Pro z dodatkiemMedia Center i zestawem MUI dla języka polskiego, dlatego musisz pobrać i zainstalować SP3 dla angielskojęzycznej wersji Windows.

Potem przez Windows/Microsoft Updae sprawdź i ew. pobierz aktualizacje dla MUI.

musisz zassać SP w wersji ENG lub jakieś oficjalne spolszczenie na Media center

istnieje też możliwość skierowania prośby o przysłanie polskiego windowsa

A te oficjalne spolszczenie można gdzieś zassać??

Na płycie mam 4 pliki które się po kolei instalują i mam PL.

A i czy możecie mi zapodać jakiś link do dobrej wersji SP3, bo tego w necie tyle jest, że już niewiem.

Wygląda na to, że już masz.

Jeśli chcesz jeszcze raz pobrać, to po zainstalowaniu SP3 US EN, wchodzisz na Windows/Microsoft Update i pobierasz dlasze aktualizacjie.

Jeśli z jakichś powodów chcesz pobraćponownie MUI dla języka polskiego, to pozostają Ci dwie możliwości.

  1. Zakup MUI.

  2. Sieć torrent.

OK znalazłem w necie taką łatke (modyfik. rejestru) że widzi SP3 EN w WU, ale ta wersja ma 60 MB ,a ta co ściągnąłem PL ma ok 400.

Moglibyście mi zapodać jakiś dobry i działający link do SP3 EN, bo tych wersji jest tyle, że się już pogubiłem.

Załączam screena z WU:

beztytuuoi3.th.jpg

>> Windows XP Service Pack 3 ENG <<

Też mam dokładnie ten sam problem ;]

Mam oryginalny system Windows Xp Media center edition kupiony w polsce z legalnego żródła i to też jest wersja angielska plus spolszczenie ;] które nawet nie chce się instalowac od razu… dopiero po aktualizacji windowsa ;] heh

Ta wersja xp-ków chyba po prostu nie wyszła wersja polska choć teoretycznie prawie niczym się nie różni od normalnej wersji ;]

Seba ta wersja co podajesz to na pewno wersja finalna czy jakaś beta edycja ?

To wersja finalna Build 5512 w wersji angielskiej.

Ściągnąłem to, ale jak chce zainstalować to wyskakuje beztytuuaa0.th.jpg.

A jak chce usunąć tą aktualizacje to wywala 45028480rj1.th.jpg.

Wie ktoś o co kaman??

W dniu 28.04.2008 , o godzinie 17:21 został dopisany post przez adam749

Odpowie ktoś??

U mnie wszystko poszło bez problemu ;]

Spróbuj odpalić windowsy w trybie awaryjnym i wtedy to odinstalować bo tak normalnie pewnie coś wykorzystuje tą aktualizację i się nie da tak odinstalować ;]

U mnie ten mui pack po instalacji service packa 3 jest jako oprogramowanie opcjonalne w windows update także raczej nie jest obowiązkowym składnikiem systemu ;]

Windows Media Center na całym świecie wydawany był wyłącznie w wersji US English z MUI w wersji językowej zgodnej z napisem na opakowaniu,

ponieważ Windows Media Center, to XP Pro US English + nakładka Media Center + MUI, czasami, plus pilot zdalnego sterowania - w wersji BOX. :wink:

Sprobowałem w tr. awaryjnym i dalej nie chce sie odinstalować. Niewiem, czy to ma coś wspólnego, ale jak wezmę Dalej i już ma się usuwać to wyskakuje beztytuuiw1.th.jpg.

W dniu 28.04.2008 , o godzinie 21:52 został dopisany post przez adam749

Pomoże ktoś??

W zasadzie wynika że ten dodatek jakoś tam mógł się zintegrować i współgra z niektórymi aplikacjami także sam nie wiem pozostaje ci zaryzykować i potwierdzić aby jednak go odinstalował może nic się nie stanie a po instalacji service packa znów możesz tą aktualizacje ściągnąć… no ale gwarancji że wszystko się uda nie daje ;D

Ale właśnie niemoge go odinstalować, bo wyskakują błędy o których wcześniej pisałem. Macie jakieś pomysły??

A jakbym wziął “napraw system” to by wywaliło te aktualizacje??

U mnie TO pomogło :smiley:

Najprostsze rozwiązanie które na 10000% działa. Sam go użyłem.

  1. Ściągamy Polską wersje SP3

  2. Ustawiamy wszedzie w opcjach regionalnych i językowy na Pl

  3. Modyfikujemy rejestr:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DiscarÄ?â??Ă?Âdable\PostSetup\ShellNew

Wartosc Language zmienic z 409 na 415

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ThemeManager

Wartosc LastUserLangID zmienic z 1033 na 1045

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Installer\Products\5149C053C7D38EE4AB9AÄ?â??Ă?Â00CB3B5D2472

Wartosc Language zmienic z 409 na 415

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Nls\Language

Wartosc Default ustawic na 0415

Wartosc InstallLanguage ustawic na 0415

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Language

Wartosc Default ustawic na 0415

Wartosc InstallLanguage ustawic na 0415

HKEY_USERS.DEFAULT\Control Panel\Desktop

Wartosc MUILanguagePending zmianic na 415

Wartosc MultiUILanguageId zmienic na 415

restartujemy teraz komputer i możemy bezproblemu instalować SP3

Małe wyjaśnienie

Sp3 sprawdza wersję systemu w rejestrze w kilku miejscach które podałem wyżej

415 oznacza polską wersję językową

409 oznacza że system jest w wersji angielskiej

Analogicznie inne liczby oznaczają inne wersje językowe.

Pozdrawiam

Zmieniłem tylko to co napisał krasy , i zmieniłem liczby w

i instalacja poszła ale po paru minutach (była gdzieś 1/4 całego procesu) i wyskoczyło mi: spep1.th.jpg

Instalowałem w normalnym trybie systemu(nie na awaryjnym).

A i jak pozmieniam w rejestrze na 0415 to mam wszystko po angielsku. Czy to normalne??

W dniu 30.04.2008 , o godzinie 16:05 został dopisany post przez adam749

pomoże ktoś??