SP3 i połączenie z internetem

Wczoraj zainstalowałem SP3 z windows update. I teraz przy każdym uruchomieniu systemu nie wczytują się strony internetowe (a na przykład gg działa normalnie) tylko wyskakuje komunikat:

Aby podjąć próbę rozwiązania problemów z połączeniem, kliknij polecenie Narzędzia, a następnie kliknij polecenie "Diagnozuj problemy z połączeniami"

Jeżeli zrobie to, co jest tam napisane to wszystko wraca do normy tylko denerwujące jest to że musze to robić przy każdym włączeniu komputera. Wie może ktoś, co zrobić żeby internet działał od razu po włączeniu komputera?

Nie włożyło ci jakiegoś programu dla bezpieczeństwa (czyt. syfka) do autostartu ? Sprawdź msconfig i usługi.

A dokładnie co pisze ? Tzn. co masz zrobić, żeby połączenie ruszyło ?

Sprawdziłem w msconfig i nie ma nic nowego

a dokładnie wyskakuje mi coś takiego. Właczam to co jest tam napisane naciskam dalej i po 30 sekundach wszystko działa.

beztytuuec8.th.jpg11594860sa9.th.jpg

Ja po instalacji SP3 musiałem od nowa wpisać wszystkie dane w Protokole internetowym ( TCP/IP ).

Sprawdż jeszcze w Start -> Panel sterowania -> Opcje internetowe -> Połączenia -> Ustawienia sieci LAN…

czy masz zaznaczone ,Automatycznie wykryj ustawienia".

/ piszę na swoim przykładzie ponieważ nie napisałeś jaki masz internet /.

A może to jest blokada firewalla - po instalacji SP3 ,Diagnostyka sieci dla systemu Windows XP" jest w zaporze systemowej. :?:

mam włączone “Automatycznie wykryj ustawienia” a internet zawsze mi dizałał bez żadnego wpisywania ustawień ani konfigurowania.

Najdziwniejsze jest w tym wszystkim to że przez gg moge normalnie rozmawiać a strony się otwierać nie chcą.

A zapore systemową mam całkowicie wyłaczoną.

A jak mają się otwierać strony bez wpisanych DNS-ów w Protokole internetowym ??

U mnie również się nie otwierały - dopiero jak wpisałem wszystko IP, Maska podsieci, Brama, DNS

to się otwierały.

Nie sugeruj się GG to jest inne połączenie.

XMan , przecież DNS (tak jak i IP) jest pobierany automatycznie od dostawcy neta - bynajmniej u mnie.

Ja też mam taki problem na drugim komputerze, na który udostępniam neta.

Tam niestety opcja “Diagnozuj problemy z połączeniami” nie rozwiązuje problemu, net pojawia się dopiero w momencie wyłączenia firewalla systemowego na kompie z netem, a Windows Update to przestał już w ogóle działać :expressionless:

Żeby wszystko było jasne.

P/w napisałem ,piszę na swoim przykładzie ponieważ nie napisałeś jaki masz internet".

Mam radiówkę 512/256 kb/s.

Najpierw zainstalowałem SP3 z tej strony :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … o+pobrania!

ale za kilka dni ukazało się to SP3 :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ice+Pack+3

Zauważyłem że jest inne oznaczenie pliku podczas pobierania - odinstalowałem, przeczyściłem komputer tylko CCleanerem, zainstalowałem nowy SP3.

Zdziwiłem się, niby to samo ale po wyczyszczeniu CCleanerem miałem więcej miejsca na dysku.

Póżniej instalowałem jeszcze dwa razy u kumpli - w sumie cztery razy bez problemów.

A instalowałem zawsze tak jak piszę w tym temacie :

viewtopic.php?f=2&t=241633

Dodam że aby zainstalować SP3 wymagane jest posiadanie SP1 lub SP2.

Polecam najpierw obejrzenie demonstracji :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … +co+nowego?

Pozdrawiam.

niestety u mnie nic nie pomaga nawet ustawienie na sztywno wszystkich adresów za każdym razem musze włączyć to diagnozowanie