Sp3 problem z odinstalowaniem

Witam,

ja też się podepnę pod ten temat, bo mam podobny problem…

Opowiem od początku.

Jakiś czas temu miałam sporo syfu, np. Sality, jak się później okazało. Poblokował mi edytor rejestru, managera i porobił różne inne cuda. W końcu poczyściłam komputer konkretnie i zaczęłam naprawiać. Edytor rejestru, manager zadań, nie pojawiały się już blue screeny i w ogóle ogólnie cacy. Jednak nie mogłam instalować programów, bo było coś z Instalatorem Windows. Po kilku próbach naprawy przeczytałam, że można zainstalować nowego Service Packa i powinno być ok.

No i zainstalowałam Service Packa 3. Po restarcie systemu, po ekranie windows, załadowała się moja tapeta i to na tyle. Nic więcej się nie włączało. Dopiero po ok. kwadransie wszystko zaczęło wracać. Teraz niby komputer działa, ale jest straszliwie powolny. Niewiele się da z nim zrobić… Po każdym restarcie, sytuacja wygląda identycznie. Explorer.exe działa od samego początku w managerze zadań.

Przeszukałam pewnie z pół zasobów internetu w poszukiwaniu pomocy… :slight_smile:

Chciałam odinstalować Service Packa, bo to po nim się zaczął cyrk.

http://support.microsoft.com/kb/950249/pl - stąd próbowałam metody 1-3.

Metoda 1 - nie widać Service Pack 3. Widać wszystkie inne aktualizacje, ale nie SP 3. We właściwościach mojego komputera mimo wszystko pojawia się “Dodatek Service Pack 3”.

Metoda 2 - komunikat “c:\windows$NtServicePackUninstall$\spuninst\spuninst.exe odwołuje się do lokalizacji, która jest niedostępna…”

Metoda 3 - nie miałam uruchomionego przywracania systemu przed instalacją…

Powiem szczerze, że już tracę nadzieję, bo męczę się z tym od wczoraj… Jeśli jednak ktoś miałby jakiś pomysł na to, jak to wykonać, bo będę ogromnie wdzięczna!

Paulusiaa , Nie podpinaj się proszę pod cudze wątki. Jeśli masz problem to zawsze zakładaj własny temat. Tym razem wydzieliłem Twój post ale następnym razem pamiętaj o tym proszę.

Witam.

  1. Jeżeli nie widać SP3 w “dodaj i usuń programy” zaznacz opcję na górze “pokaż aktualizacje” i po sprawie :slight_smile:

  2. Użyj zewnętrzego programu, np: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Dzięki za odpowiedź.

Niestety “pokaż aktualizacje” jest zaznaczone. A service packa tam nie ma…

Użyłam CCleaner’a. Wczoraj też próbowałam czyścić jakimś podobnym do tego programikiem… Niestety, żadne działania nie przynoszą rezultatu…

Może faktycznie nie masz już SP3, a tylko jakieś śmieci po nim ( niedobitki z Gwiezdnych Wojen :smiley: )

Zrób tak: zainstaluj ponownie SP3 i odinstaluj. Z tego, co pamiętam (ostatnio instalowałem XP na moim antyku chyba 3 lata temu) kreator instalacji pyta, czy chcesz mieć możliwość deinstalacji.

Jeśli tak to tworzy folder do deinstalacji: c:\windows$NtServicePackUninstall$\ z którego możesz go usunąć.

Ale tego nie jestem pewny w 100%. Może myli mi się z innym moim antykiem: Win 2K na pokładzie i instalka SP4 do niego :slight_smile:

Tak czy inaczej - spróbuj.

Dzięki,

wczoraj właśnie tak zrobiłam, zainstalowałam jeszcze raz SP 3 w myśl tezy “Czym się zatrułeś, tym się lecz” :slight_smile:

Jednak nadal nic… Nie informował mnie, że taki SP jest już zainstalowany… Wszystko przebiegło, jak za pierwszym razem. Nadal nie widać go w aktualizacjach, a $NtServicePackUninstall$ nie odnajduje…

Pomyślałam, żeby załatwić to od drugiej strony i próbowałam zainstalować SP 2, ale wtedy pokazał się komunikat, że plik, który próbuję zainstalować jest starszy niż ten, który jest obecnie na kompie.

Jednym słowem Service Pack widmo… Raz jest, raz go nie ma…

No nic, spróbuję może ściągnąć SP 3 z jakiegoś innego źródła, może z tym co mam coś jest nie tak…

Dzięki za pomoc!

A pewna jesteś że wcześniej system przed instalacją SP3 przez Ciebie nie posiadał SP3 zintegrowanego?

Nie wykluczam, że miało SP 3 zintegrowane…

Jednak problem pozostaje… Komputer po mojej ręcznej instalacji SP 3 chodzi jakby chciał, a nie mógł… Po ekranie “Zapraszamy” ikony pulpitu i pasek pojawiają się średnio po 15 minutach… Po następnych 10 system staje się w miarę możliwy do użycia. Wyszukanie dysku C to kolejne 10-15 minut…

Więc czy tak, czy tak, coś jest nie tak. I zaczęło się to po mojej instalacji SP 3.

Więc jak ktoś ma pomysł, to będę ogromnie wdzięcznA :slight_smile:

To jeżeli tego nie wykluczasz , to ja nie wykluczam,że jeżeli system posiadał zintegrowane SP3 i zainstalujesz jeszcze raz do takiego systemu ponownie SP3 to i tak nie będzie widoczne w panelu dodaj/usuń programy.

http://support.microsoft.com/kb/950249/pl jeżeli z tymi radami nic nie działa to już nie brnij w to dalej żeby usunąć te SP3 tylko napraw system z płytki instalacyjnej.

Dobra, tak zrobię, bo już nic mi nie przychodzi do głowy…

Może faktycznie SP 3 było zintegrowane… Ale i tak to dziwne, że takie cyrki się dzieją.

No nic, pozostaje mi naprawić system z płytki.

Dzięki za pomoc!

Zamykam temat.