Spada przepustowość łącza po ściągnięciu kilku GB danych

Cześć

Mam neta bezprzewodowego i umowę do 6mb/s od tego airshita (airmax). Router mam podłączony po kablu do komputera stacjonarnego a na laptopie mam przez wi-fi. Mój problem jest taki że internet działa dosyć dobrze ok 5-6mb/s. Jednak kiedy np. ściągnę coś z Playstation Store - kupię grę Infamous która zajmuje 15GB to zawsze po ściągnięciu kilku GB danych net mi pada na drugi dzień od 12:00 do 24:00 do 0.2mb/s i tak jest ZAWSZE kiedy przekroczę kilka GB. Tutaj przykład:

Test wykonany przed 24:00:

http://www.speedtest.pl/test/41016036

i po 24:00

http://www.speedtest.pl/test/41016239

Dzieje się to na laptopie i na stacjon. wszędzie mam windows 7 również na PS3. Dzwoniłem do BOK ale oni twierdzą za każdym razem że wszystko jest ok (coś tam niby sprawdzają i testują ale trudno powiedzieć czy tak jest naprawdę). Kiedy pytałem czy są jakieś limity na pobieranie twierdzą że nie. Może mi ktoś pomóc gdzie może być przyczyna? Oni lecą w kulki czy coś rzeczywiście jest nie tak? zawsze po ściągnięciu na drugi dzień od 12:00 do 24:00.

Chodzi o to że nie mogę korzystać z neta, nie mówiąc już o włączeniu strony flash lub filmu na YT.

Jak dzwonisz do nich to powinno być tak że Ty mówisz że Ci spadł prędkość neta… wtedy Ty włączasz ściąganie na stronie którą poda człowiek z którym gadasz i wtedy widzi u siebie faktycznie jaką Ty masz prędkość ściągania… i niech nie zalewa kitu że Ci ściąga 6Mb jak u Cb jest np 0.5MB

Tak jest u mnie i tak robią dobre firmy co dbają o klienta…

a w Twojej sytuacji po prostu człowiek z którym gadasz olewa Cie po całej linii lub nie jarzy nawet o co chodzi bo jest tak głupi

Dzięki za odpowiedź właśnie masz rację olewają bo siedzą tam same “dynie”. Zgłaszałem im to kilkanaście razy ale koleś twierdzi że dopiero po 3 godzinach jak zacznę ściągać to widzi to u siebie. A zawsze ktoś gada że sprawdzi a jak coś ściągnę to znowu to samo. Co proponujesz w tym przypadku?

Moim zdaniem wciskaja ci kit i powinieneś ich nękać aż zajmą się tym na poważnie.

A testy rób na speedtest.net oraz na pingtest.net