Spada przepustowość łącza po ściągnięciu kilku GB danych


(Liso9ogonach Temp) #1

Cześć

Mam neta bezprzewodowego i umowę do 6mb/s od tego airshita (airmax). Router mam podłączony po kablu do komputera stacjonarnego a na laptopie mam przez wi-fi. Mój problem jest taki że internet działa dosyć dobrze ok 5-6mb/s. Jednak kiedy np. ściągnę coś z Playstation Store - kupię grę Infamous która zajmuje 15GB to zawsze po ściągnięciu kilku GB danych net mi pada na drugi dzień od 12:00 do 24:00 do 0.2mb/s i tak jest ZAWSZE kiedy przekroczę kilka GB. Tutaj przykład:

Test wykonany przed 24:00:

http://www.speedtest.pl/test/41016036

i po 24:00

http://www.speedtest.pl/test/41016239

Dzieje się to na laptopie i na stacjon. wszędzie mam windows 7 również na PS3. Dzwoniłem do BOK ale oni twierdzą za każdym razem że wszystko jest ok (coś tam niby sprawdzają i testują ale trudno powiedzieć czy tak jest naprawdę). Kiedy pytałem czy są jakieś limity na pobieranie twierdzą że nie. Może mi ktoś pomóc gdzie może być przyczyna? Oni lecą w kulki czy coś rzeczywiście jest nie tak? zawsze po ściągnięciu na drugi dzień od 12:00 do 24:00.

Chodzi o to że nie mogę korzystać z neta, nie mówiąc już o włączeniu strony flash lub filmu na YT.


(system) #2

Jak dzwonisz do nich to powinno być tak że Ty mówisz że Ci spadł prędkość neta… wtedy Ty włączasz ściąganie na stronie którą poda człowiek z którym gadasz i wtedy widzi u siebie faktycznie jaką Ty masz prędkość ściągania… i niech nie zalewa kitu że Ci ściąga 6Mb jak u Cb jest np 0.5MB

Tak jest u mnie i tak robią dobre firmy co dbają o klienta…

a w Twojej sytuacji po prostu człowiek z którym gadasz olewa Cie po całej linii lub nie jarzy nawet o co chodzi bo jest tak głupi


(Liso9ogonach Temp) #3

Dzięki za odpowiedź właśnie masz rację olewają bo siedzą tam same “dynie”. Zgłaszałem im to kilkanaście razy ale koleś twierdzi że dopiero po 3 godzinach jak zacznę ściągać to widzi to u siebie. A zawsze ktoś gada że sprawdzi a jak coś ściągnę to znowu to samo. Co proponujesz w tym przypadku?


(scripter1) #4

Moim zdaniem wciskaja ci kit i powinieneś ich nękać aż zajmą się tym na poważnie.

A testy rób na speedtest.net oraz na pingtest.net