Spadające fps'y w grach, rosnący ping

Na wstępie Witam, oraz ogłaszam, że czytałem i przeszukałem forum w poszukiwaniu niniejszego przypadku, lecz wszystkie typy były chybione… Dział mam nadzieję, że wybrałem dobry… Otóż, mam kompa 7 lat, miesiąc temu zjarał mi się chipset na płycie głównej, którą była GIGABYTE ( nie pamiętam oznaczeń). Fundusze mi nie pozwalały na coś lepszego, więc zakupiłem płytę Asrock N68C-GS FX i mam dziwną przypadłość, system chodzący bez “stresowo” działa prawidłowo, lecz po odpaleniu gier wszystko się krzaczy, mianowicie rośnie ping, spadają fps’y i grę podcina - dzieje się to okresowo, gra chodzi normalnie przez kilka minut, nagle bęc, z 40fps schodzi do 5-9fps i z pingu 60ms rośnie do 120-130ms. Podmieniałem kartę graficzna i przypadłość jest ta sama, formatowałem dla pewności po włożeniu drugiej karty, sterowniki nie robią różnicy, ani od karty ani od płyty głównej.

Specyfikacja:

Płyta: Asrock N68C-GS FX

Procesor: AMD Athlon 64 x2 dual core

Karta: GeForce 8500GT

Ram: 2GB DDR2 Kingstone

Zasilacz: LC POWER 600W (LC600H-12)

Badałem temperatury tuż po 2 godzinnym graniu HWMonitorem i tak:

http://img443.imageshack.us/img443/980/wykres2e.jpg

A tu ciekawostka, odpaliłem też program GPU-Z oraz CPU-Z, jak tylko spadły fpsy minimalizowałem grę i proszę, czy GPU-Z pokazuję prawdę, że procek oberwał od spalenia się chipsetu?

http://img827.imageshack.us/img827/6249/wykresex.jpg

Przetestuj go Prime95 jeśli twierdzisz że to procek.

Spróbuj pograć na zintegrowanej karcie.

hacyy ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Karta zintegrowana daje mi w biosie możliwość wykorzystania tylko 256MB, samo menu już zacina się, więc nawet nie wchodzę do jakiej kolwiek gry, przykładowo World Of Tanks…

Nazwę tematu poprawiłem.

Dodane 25.12.2012 (Wt) 22:12

Robiąc pośredni test z ramem wywaliło mi BSOD “ntkrnlpa.exe” - wszelkie naprawy znikome, wcześniej też mi to sypało po aktualizacjach win 7 ultimate… dodam, że na gołym systemie, po instalacji sterowników - bez aktualizacji, dzieje się to samo tylko, że wywala do pulpitu, bez BSOD’a…

Użyłem prime95 według poradnika z overclock.pl na sam procesor( bez ramu), oto screen:

wykres3v.jpg

Zrób Memtest - znajdziesz go na jakimś LiveCD z Linuxem np. Gparted.

Jeśli wywali błedy to testuj na 1 kości, na różnych slotach.

Wyłącz ręcznie Dual Channel w BIOS.

Podaj co wypluło stress.txt.

Płyta była zmieniana na taką samą w ramach gwarancji, podmieniałem kość na x2 512MB i to samo - więc myślę że memtestu nie trzeba… Mam jedną kość ram aktualnie, tą co napisałem w pierwszym pościem, ową kość przepinałem w drugi slot DDR2 i nic się nie zmieniło, w pozostałe dwa nie wepnę bo już muszę mieć procek AM3 i DDR3…

Patrzyłem strees.txt, ale jakoś nie widzę rozwiązania, overclocku nie robiłem, wszystko stock… Stress.txt:

Faktycznie, ten plik txt to jakiś śmietnik wiedzy podstawowej.

Została 1 rzecz przed zakupem i przed sprawdzeniem innego procesora (pożyczonego), czyli zasilanie, choć testowane już na mniejszym obciązeniu (czyli zintegrowanej karcie), ale czy aby na 200% jest ok? Inny jakikolwiek zasilacz chodzi dobrze? Możliwe że on ci mógł też spalić poprzednią płytę.

Swoją drogą nic mi nie pasuje, bo nie spotkałem się nigdy z tak dziwnie uszkodzonym procem i chyba byłby to ewenement na skalę tego forum.

Jeśli procesor robił błędy w obliczeniach to był zwykle podkrecony, a jeśli wywalane zostały BSODy podczas prostych testów to zwykle winna była płyta albo pamięci.

Dodane mniej niż minutę temu

Jeszcze co mi do głowy przyszło - aktualizacja BIOS, CMOS reset lub ręczne ustawienie częstotliwości procesora w BIOS.

Jak spalił się chipset, to dodatkowo został wymieniony zasilacz na nowy z 350W na tą 600W. Na zintegrowanej przycina mi menu (nie wyrabia karta… max ustawienie w biosie to 256MB na kartę - sprawdzę jeszcze słabsze gry na zintegrowanej). Kumpel handluje częściami pecetów, postaram się pożyczyć procesor na AM3 i DDR3 oraz inny zasilacz… Jakie prawdopodobieństwo, że druga płyta jest siadnięta…

Mi do głowy przyszło, że wcześniej wywalało mi BSOD’y o hardware - RAM, obie kości testowane, może gniazdo = płyta?

Dzwoniłem do kolegi, jak przyszła do niego płyta to ją popodpinał i zaktualizował bios, reset robiłem CMOS’em…

Dodane 27.12.2012 (Cz) 17:19

Wyczyściłem wszelkie sterowniki grafiki, zainstalowałem chipsetowe najnowsze z strony asrock’a, odpaliłem starego, jarego counter-strike’a - i faktycznie może to być zasilacz, na normalnej grafie miałem 100 fps, spadały do 30 fps - lecz tego nie odczuwałem bo starsza gra, lecz widziałem w net_graph’ie i cl_showfps… Teraz z mety mam 30, a przy miejscach z mniejszą ilością detali rośnie do 60… Jutro dostane inny zasilacz na podmiankę…

BTW to nie wina małej ilości RAM, a jeśli już to słabego GPU lub zawalonego RAM, tylko że mimo tego nie powinien się zacinać, mam identyczną NVidię na MSI i chodzi bez problemu.

I co z tym zasilaczem?

Podmieniłem na 510W i śmiga bezproblemowo, dziwi mnie, że nowy zasilacz a już “dziabnięty”

Moje wszystkie z ponoć czarnej listy chodzą dłużej;-)

Ale masz gwarancję, to nie problem, pewnie jakiś błąd fabryczny.

No i dziś problem powrócił na innym zasilaczu :evil: Oczywiście na koniec z BCCODE F7

z Minidump’a:

Microsoft (R) Windows Debugger Version 6.11.0001.404 X86

Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved.



Loading Dump File [C]

Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are available


Symbol search path is: ***Invalid***

****************************************************************************

* Symbol loading may be unreliable without a symbol search path. *

* Use .symfix to have the debugger choose a symbol path. *

* After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *

****************************************************************************

Executable search path is: 

*********************************************************************

* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *

* *

* The Symbol Path can be set by: *

* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *

* using the -y argument when starting the debugger. *

* using .sympath and .sympath+ *

*********************************************************************

Unable to load image \SystemRoot\system32\ntkrnlpa.exe, Win32 error 0n2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntkrnlpa.exe

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntkrnlpa.exe

Windows 7 Kernel Version 7600 MP (2 procs) Free x86 compatible

Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS

Built by: 7600.17118.x86fre.win7_gdr.120830-0334

Machine Name:

Kernel base = 0x82c53000 PsLoadedModuleList = 0x82d9b810

Debug session time: Tue Jan 1 18:02:56.764 2013 (GMT+1)

System Uptime: 0 days 0:19:17.858

*********************************************************************

* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *

* *

* The Symbol Path can be set by: *

* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *

* using the -y argument when starting the debugger. *

* using .sympath and .sympath+ *

*********************************************************************

Unable to load image \SystemRoot\system32\ntkrnlpa.exe, Win32 error 0n2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntkrnlpa.exe

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntkrnlpa.exe

Loading Kernel Symbols

...............................................................

................................................................

.............................

Loading User Symbols

Loading unloaded module list

.....

Daje cały log z GPU-Z, prosiłbym zwrócić uwagę na linijkę 2013-01-02 17:02:41 - parametr GPU LOAD i w dół…

Link do log’u GPU-Z : https://dl.dropbox.com/u/18307946/GPU-Z … %20Log.txt ( Najlepiej prawym i zapisać na dysku )