Spadek download po pobraniu pliku torrent

witam zauważyłem że zawsze kiedy pobiorę coś z torrentów przez utorent to spada mój download co wyrażnie da się odczuć przy oglądaniu np filmów na youtubie a jeszcze wyrażniej pokazują to wyniki speedtestu,moje łącze to 30MB,a speedtest pokazuje 1,5MB,więc spadek jest drastyczny.Pomaga dopiero reset routera,wcześniej oczywiście nie miało to miejsca,więc to nie jest normalne,pytam więc czy wiecie może dlaczego się tak dzieje?

zaznaczam że chciałbym usłyszeć odpowiedzi które pomogły by mi rozwiązać problem a nie typu “więc nie ściągaj z torentów”

pozdrawiam

Zmniejsz ilość jednoczesnych połączeń w ustawieniach utorrenta.

Dziś zauważyłem że dzieje się tak nie tylko gdy ściągam torentow , zobaczyłem film na youtubie i też mi się tak zrobiło, co to może być?

witam ponownie,widzę żę nikt nie odpisuję więc postanawiam ponownie uruchomić temat ponieważ problem jest bardziej skomplikowany,spadek downloadu pojawia się samoczynnie,wczoraj zresetowałem router a dziś rano po obejrzeniu krótkiego filmiku na youtubie znów waha się w okolicy 1MB

Mój system to vista,powiedzcie mi czy jest coś gdzieś w ustawieniach gdzie mogłem przez nieuwagę pozmieniać,nie wiem np że ktoś ma dostęp teraz do mojego łącza,bądż gdy kilka urządzeń korzysta na raz z mojego internetu to powoduje to spadek…gdzie szukać przyczyny?