Spadek fps do ~20

Witam

 

Od wczoraj pojawił się dziwny problem. Wszystko zaczęło się od instalacji cfosspeed (tak mi się wydaje). Po instalacji, odpaliłem cs go. FPS już w samym menu star były na poziomie 15-20. Rozwiązaniem okazało się o dziwo wyłączenie cfosspeed (nawet nie odinstalowanie, zwykłe wyłączenie w trayu). Po wyłączeniu fps wrociły do normy, aż do… następnego uruchomienia gry. Problem powrócił, fpsy spadły znów do 20. Co rozwiązało problem? Ponowne wyłączenie czegokolwiek z trayu, raz wyłączałem OneDrive i wszystko grało, kolejny raz GeForce Experience, itd.

 

Jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem? Nie będę przecież za każdym razem wyłączał jakiegoś programu z traya, żeby sobie zagrać.

 

Pozdrawiam

Sterowniki masz aktualne?

Tak, 372.54 dla GTS 450. Sam system był dopiero przed wczoraj instalowany na czysto. Wgrałem sterowniki + kilka przydatnych programów (żadnych piratów). No i pobawiłem się w ustawieniach systemu (w sensie tym panele sterowania z nowym UI) i poustawiałem tak, żeby dostosować wszystko pod siebie. W sumie podsunąłeś mi pomysł, bo sterowniki instalowałem tylko te co na stronie płyty głównej były podane + grafike, ale odpale Driver Boostera i nim przeskanuje, może akurat znajdzie coś przydatnego.

 

#edit

Niestety Driver Booster nic nie pomógł. Znalazł tylko sterowniki od LANa i SATA/AHCI, po aktualizacji restart komputera, odpalam cs - 30fps. Wyłączam grę, wyłączam OneDrive z traya, odpalam cs - 120fps.

 

Jakieś inne sugestie? 

Możesz spróbować wyłączyć najbardziej obciążające ustawienia graficzne czyli antyaliasing ( MSAA ) i filtrowanie tekstur ( FXAA ) kosztem jakości grafiki.

PS. Jeśli chcesz bardziej siłowe metody to możesz spróbować usunąć onedrive’a jeśli z niego nie korzystasz [LINK].

Dobra jednak sam siebie jak i również was wprowadziłem błąd. Tu nie chodzi o wyłączenie czegokolwiek z traya tylko o sam restart gry. Głupio zrobiłem, bo nie zacząłem od samego restartu (czystego) gry, tylko po wyłączeniu wyłączałem cokolwiek z traya. I to wprowadziło w błąd. Bo wystarczy zwykły restart gry i wszystko wraca do normy. Badam sprawę jak będzie po sprawdzeniu spójności plików. Jak to nie pomoże to przeinstaluje CS. Przepraszam za wprowadzenie w błąd i zabranie trochę cennego czasu.

 

Pozdrawiam.